İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Muhteşem iPhone 8 Konsepti [Galeri]

Son zamanlarda, iPhone 8 için söylenen özelliklerin ne boyutta olabileceğini gösteren pek çok konsept ortaya çıkmaya başladı. Özellikle tasarımcıların “işlev Alanı” olarak adlandırılan alanı, oldukça büyük kavisli bir OLED ekranı ve ekrana yerleşik ana ekran düğmesine odaklandıkları görülüyor.

teknik destek

“İşlev Alanı” olarak adlandırılan alan, ekranda, ana ekran düğmesinden itibaren olan alanı kapsayan kısımdan oluşuyor ve bu alanda uygulamalara özel kısayollar yer alıyor. En önemlisi ise ana ekran düğmesi bir anda uygulamanın ikonik uygulama ikonunun şeklini alıyor.

Bu seferki iPhone 8 konseptinde ise Siri ile birlikte artırılmış gerçeklik uygulamasının ne boyutta bir araya getirilebileceği yönünde bir öngörünüm karşımıza çıkıyor. Gabor Balogh’un hazırladığı konseptlerde, artırılmış gerçeklik ile Siri’nin kusursuz bir şekilde bir araya getirilmesini görüyoruz.

Mesela Siri ile bulunduğunuz bir caddenin tam olarak neresi olduğunuzu kameranızı kullanarak öğrenebiliyorsunuz veya yine kameranızı kullanarak navigasyon özelliğini farklı bir boyutta kullanabiliyorsunuz. Öyle ki baktığınız bir binanın tüm detaylarına Siri ve kameranızı kullanarak ulaşabiliyorsunuz.

iPhone 8 Konsepti

iPhone 8 Navigasyon

iPhone 8 Konsepti

iPhone 8 Artırılmış Gerçeklik

iPhone 8 Konsepti

iPhone 8 Kamera

iPhone 8 Konsepti

iPhone 8 Konsept

iPhone 8 Konsepti

iPhone X

iPhone 8 Konsepti

iPhone 8 Siri

iPhone 8 Konsepti

iPhone 8

müşteri hizmetleri