İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Müşteri Memnuniyeti Konusunda Apple Yine 1 Numara!

Apple’ın sıklıkla övündüğü unsurlardan biriss de, ürünleri için genel müşteri memnuniyetidir. Apple’ın müşteri memnuniyeti derecesi kesinlikle dikkate değerdir ancak bu büyük bir resim parçasıdır. Burada yalnızca Apple ürünleri kendi başlarına göz kamaştırmakla kalmaz, aynı zamanda onların başına bir şey gelmesi durumunda Apple’ın destek sistemini ön plana çıkarır.

teknik destek

Artık Apple’ın teknik desteğinin, Samsung, Microsoft ve HP de dahil olmak üzere pek çok önemli isme karşı ne durumda olduğunu görebilmemiz mümkün.

Laptop Mag, gazetecilerin düzenli müşteriler olarak hareket ettikleri derinlemesine bir araştırma sürecinin sonucunu bir araya getirdi ve bilgisayar sektöründeki ilk 10 ismin destek kanallarını sorguladı.

Araştırmaya web kanallarındaki arama sonuçlarının yanı sıra sosyal medyayı kullanmaları da dahil edildi. Ve listeye on şirket girebildi: Apple, Acer, Lenovo, Microsoft, HP, Dell, Razer, ASUS, Samsung ve MSI. Her şirket 100 puanlık bir ölçekte derecelendirildi; çevrimiçi destek için 60 puan ve telefon desteği için 40 puan verildi.

Elde edilen sonuçlara göre ise Apple listenin en üstünde yer almayı başardı. Özellikle Apple’ın 100 puan üzerinden 93 aldığının altını çizelim. Apple, telefon desteği kategorisinde 40 puandan 37 puan alırken çevrimiçi destek kategorisinden 60 puanda 56 puan almayı başardı.

Sırası ile Acer, Lenovo, Microsoft, HP, Dell, Razer, Asus, Samsung ve MSI ise Apple’ın takip eden firmalar oldular. İşte o araştırmanın tam sonucu;

Apple Müşteri Memnuniyeti

müşteri hizmetleri