Şimdi yükleniyor

Müşterilerin iPhone X’e Olan İlgisi Oldukça Yüksek!

iPhone X Samsung

Müşterilerin iPhone X’e Olan İlgisi Oldukça Yüksek!

Son Güncelleme tarihi 27 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın amiral gemisi iPhone X, 55 ülkede ön siparişe çıktı ve kısa zamanda ön sipariş için ayrılan iPhone X’lerin tükendiği görülüyor. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde operatörlerle birlikte satılan tüm modeller için tahmini teslimat süresi 5-6 haftaya kadar çıkmış durumda. Diğer ülkelerde de benzer bir durum söz konusu.

teknik destek

iPhone-X-Ön-Sipariş-Teslimat Müşterilerin iPhone X'e Olan İlgisi Oldukça Yüksek!

iPhone X’in ön siparişe çıkmasından önce Apple’ın TrueDepth kamera sisteminden kaynaklanan üretim sorunlarıyla başa çıkamadığı ve bu yüzden iPhone X stoklarının oldukça düşük olacağı iddia ediliyordu. Şu anda bu iddiaların kısmen doğrulandığı görülüyor.

Ön sipariş ile iPhone X’i satın alan kullanıcıların 5-6 aya kadar beklemeleri gerekecek. Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın yıl sonuna kadar arz-talep dengesine yetişemeyeceğine inanıyor.

Bugün birinci dalga pazarlarda ön siparişe çıkan iPhone X’in teslimatlarına 3 Kasım’da başlanacak ve iPhone X resmi olarak bu tarihten itibaren piyasayadaki yerini alacak ama milyonlarca müşterinin iPhone X’e sahip olması önünde önemli engellerin olacağı görülüyor. Yine de belli bir müşteri kitlesinin iPhone X’ine 3 Kasım’dan itibaren kavuşacağının altını çizelim.

Türkiye’deki müşteriler için durum biraz daha karışık. Türkiye şu anda birinci dalga pazar içerisinde değil ve iPhone X’in ülkemizde ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor. iPhone X için bilinen tek şey depolama kapasitesine göre resmi fiyatı.

teknik destek

1 yorum

comments user
altar

5 6 ay sonra yenı model çıkacak niye salaklar gibi beklesin insanlar :))))

Yorumlar kapalı.