Neredeyse Ekran Çerçevesi Olmayan ve Ana Ekran Düğmesinden Yoksun 10.9 inç iPad Pro Yolda!

ipad-pro-oyun-deneyimi

Japon web sitesi, güvenilir kaynak Mac Otakara’ya göre Apple neredeyse çerçevesi olmayan 10.9 inçlik iPad Pro üzerinde çalışmalar yapıyor. Bu iPad modeli sadece çerçeve değil aynı zamanda ana ekran düğmesinden de yoksun olacak.

teknik destek

Yayınlanan raporda sadece çerçevesi olmayan 10.9 inçlik iPad modelinden söz edilmiyor. Aynı zamanda benzer yönde geliştirmelerle gelecek olan 9.7 inç iPad Pro’dan da söz ediliyor. Tedarikçi zincirine dayandırılarak ortaya atılan bu iddianın detayları da belli. Apple’ın eşsiz iPad modelleri için üst çerçevede FaceTime kameranın yer alması sebebiyle fazla bir inceltmeye gitmeyeceği ama yan ve alt çerçevelerin önemli ölçüde inceltileceği belirtiliyor.

10.9 inç iPad Pro modelinin aynı zamanda 7.5 mm ve 9.7 inç iPad Pro’nun 6.1 mm kalınlığa sahip olması söz konusu. Gelecek yıl ki 12.9 inç iPad Pro’nın 0.3 mm daha kalın olarak 7.2 mm olmasından söz ediliyor. Yine gelecek yıl ki iPad mini modelinin hemen hemen mevcut iPad mini 4 ile eş değer bir kalınlığa sahip olacağını da belirtelim.

Bu ayın başlarında, bir grup Barclays analistleri Apple’ın önümüzdeki yıl (2017) 9.7 inç ve 12.9 inç iPad Pro ile birlikte 10.9 inç iPad Pro modelinden söz etmişlerdi. Bu yeni raporda da benzer iddialar yer alıyor. Ancak bu raporun en önemli yönü 10.9 in. ve 9.7 inç iPad Pro’da ana ekran düğmesinin yer almayacağının söylenmesi.

Birden fazla ortaya çıkan söylentiler 10-11 inç aralığında bir iPad Pro’yu işaret ediyorlar ancak tam ekran boyutu şimdilik belirsiz. Öyle ki bu yeni iPad modeli için KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo 10.5 inç, DigiTimes 10.1 inç ve Mac Otakara 10.9 inç gibi üç farklı ekran boyutundan söz ediyorlar.

Mac Otakara 10.9 in. iPad Pro modelinde dört hoparlörün ve çift mikrofonun yer alacağından bahsederken, 3.5 mm kulaklık jakının korunacağını da belirtiyor. Analist Kuo, yeni nesil iPad modelleri için OLED ekranın ise 2018 yılına saklanıldığından bahsediyor.

müşteri hizmetleri