Netflix Türkiye, Rusya ve Güney Kore Olmak Üzere Artık 130 Yeni Ülkede

apple-ve-netflix

Ülkemize bir türlü gelemeyen Netflix artık Türkiye’de. Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES 2016) sahne alan Netflix Türkiye dahil olmak üzere 130 ülkede yayına başladıklarını duyurdu.

teknik destek

Dünya genelinde 130 ülkeye adeta açılım yapan Netflix yayın akışını üç katına çıkartmış oldu. Netflix yaptığı açıklama ile yeni bir küresel internet TV ağının doğuşuna tanıklık edildiği belirtti. Artık Singapur ile San Francisco, Sao Paulo St. ve Petersburg televizyon şovlarına, filmlere aynı anda erişebilecekler. İnternetin yardımıyla her yerde, her türlü cihaz üzerinde yerini alacak olan Netflix özellikle Apple TV ile fark yaratacak.

Netflix’in bazı bölgelerde kısıtlı içerik yayını yapacağını da belirtelim. Amerikan şirketlerinin ABD yasalarınca kısıtlamalar yapması ile Kırım, Kuzey Kore ve Suriye’de televizyon şovları ve film kütüphanelerine erişim sağlanamayacak. Buna ek olarak Netflix bazı televizyon programlarını uluslararası dağıtım haklarını almak için mücadele içerisinde. Bu sebeple kimi programlara erişim bir süre daha sağlanamayacak.

Ülkemiz adına büyük bir kazanım olan Netflix’in yeni televizyon programları ile daha da genişleyeceği 2016 yılında artık Apple TV’nin Türkiye’de Netflix’le birlikte daha eğlenceli ve kullanışlı bir hal alacağını vurgulayalım.

müşteri hizmetleri