İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nokia Reyiz İlk Şoku Yedi! Apple’dan Nokia’ya İlk Yaptırım Geldi!

Apple, Nokia ile olan hukuki savaşı yüzünden tüm dünyadaki, çevrimiçi ve perakende mağazalarından Withings ürünlerini satmayı bıraktı. Withings, bu yılın başlarında Nokia tarafından 192 milyon dolar karşılığında satın alınmıştı.

teknik destek

Apple, vücut kardiyo ölçüm aksesuarı, kablosuz kan basıncı izleyicisi ve benzeri çeşitli Withings ürünlerini mağazaları üzerinde satmaktaydı.

Nokia, ABD’de ve Almanya’daki çeşitli mahkemelerde patentlerini ihlal ettiği iddiasıyla Apple’a karşı birden fazla dava açmıştı. Çok daha önce Apple ve Nokia’nın lisans görüşmelerinde bulunduğu bildirilmişti ancak görüşmelerde beklenenin bulunmadığı ve Nokia’nın şirkete karşı birçok dava açtığı bilinen bir gerçek.

Apple, farklı patent iddiası davalarına karşın karşı dava açtı ve Nokia’nın amacının telif ücreti toplamayı istediği olarak belirtiliyor.

Apple’ın Nokia’ya karşı açtığı davası hakkında söylediği şey şu şekilde;

“Cep telefonu sektöründe can çekişen Nokia, komplo teorileri üretip, yasadışı patent davaları açmaya başladı; bu düzen günümüze kadar tam olarak devam etmiştir. Nokia’nın stratejisinin ardındaki itici güç, patent portföyünü dağıtmak ve bunu PAE’lerin elinde yapmaktı.”

Apple ile Nokia arasındaki hukuki mücadelenin nasıl oynandığı görüleceği halde, Withings ürünlerinin yakında Apple’ın perakende veya çevrimiçi mağazasına dönüşünü sağlamayacağından emin olabilirsiniz. Bu şekilde Apple’ın Nokia’ya karşı ilk yaptırımını yaptığını söyleyebiliriz. Her şekilde bu durumda kan kaybedecek olan Nokia olacak gibi duruyor.

müşteri hizmetleri