İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Note 7 Kullanıcılarının Yarısı iPhone 7 Satın Alacak

Samsung, Note 7’nin pil sorunundan kaynaklı yaşanan patlama olaylarından sonra üretimi durdurma kararı aldı. Bu, Note 7’yi beğenen ve satın almak isteyen kullanıcılar için açıkçası alternatif bir Samsung cihazı olmadığı anlamına geliyor.

teknik destek

Samsung, Note 7 kullanıcılarının Galaxy S7 yada S7 Edge’ye akın edeceğini düşünürken ünlü analist şirketi KGI’nin yayınladığı raporunda kullanıcıların Apple yada Huawei’ye yöneleceğini belirtiyor.

Analist Ming-Chi Kuo, 5-7 milyon eski Note 7 siparişinin iPhone 7 yada çift kameralı iPhone 7 Plus’a döndüğünü açıklıyor. Kuo, kullanıcıların çoğunun Samsung’a olan inancını kaybettiğini, iOS ve çift kamera sebebiyle iPhone tercih edeceğini belirtiyor.

Raporda kullanıcıların Samsung’a sadakatlerinin kalmadığı, bir çoğunun iOS’a geçmeye karar verdiğini düşünüyor. İris tarama gibi bir özelliği bulamasalar bile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tercih edeceği belirtiliyor.

KGI, yaklaşık 12 milyon Note 7 siparişinin %50’sinin Apple’a kalan %50’nin ise başta Huawei olmak üzere diğer Android cihazlara yöneleceğini söylüyor. Özellikle Google’ın yeni akıllı telefonu Pixel’in Note 7 hayranlarına göz kırptığını söylüyor.

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın satış rakamlarını içeren raporunu 25 Ekim’de yatırımcılara paylaşacak. KGI, rekor beklemese de yatırımcılar Note 7’den sonra satışlarda patlama bekliyorlar.

müşteri hizmetleri