Note 7 Nasıl Patlıyor? Patladığında Oluşan Tahribat Ne? Cevabı Haberimizde!

patlamis-note-7 patlıyor

Samsung şimdiye kadar akıllı telefon piyasasında eşi benzeri görülmemiş bir sorunla karşı karşıya. Evet, bildiğiniz gibi Galaxy Note 7’lerin patlaması… Şirket bununla ilgili pek çok önlem almış durumda. Note 7 satışlarını durdurması, sevkiyatı yapılan Note 7’lerin geri çekilmesi ve satışı gerçekleşen cihazların kullanıcıdan geri toplatılması gibi. Yine de beklenen gerçekleşmiş durumda değil. Çünkü en son şirketin pilini değiştirip, güvenli Note 7 diye dağıtımına başladığı bir cihaz da uçakta patlamış durumda.

teknik destek

Note 7’nin patlamasına neden olan sorun ise tam olarak cihazın aşırı ısınması ve bu ısıyı pile vermesi. Bununla birlikte pilin de aşırı ısınması meydana geliyor ve cihaz adeta bir alev topuna dönüyor. Şimdiye kadar onlarca Note 7 patladı ve bu patlamalar sonucu insanlar yaralandı, arabalar tahrip oldu ve hatta bir ailenin evi komple yandı!

Patlama deyince herkes nasıl bir görüntünün ortaya çıktığını tahmin edebiliyordur. Singapurlu bir şirket bunun tam olarak nasıl gerçekleştiğini ortaya koymak için laboratuvarını kullandı ve Note 7’nin patlama anında nasıl bir tahribat oluşturduğunu gözler önüne serdi.

Tümüyle kontrollü ve güvenilir bir laboratuvar ortamında, Galaxy Note 7’nin piline basınç uygulanıyor. En sonunda ise giderek artan basınç karşısında dayanamayan Note 7’nin pili alev topuna dönüşüyor. Her ne kadar bir cepte, masada veya uçakta kendi kendine patlayan Note 7 tam olarak tasvir edilmiş olmasa da görüntüler oldukça korkunç diyebiliriz. Aşağıdan Note 7’nin patlama görüntülerine ulaşabilirsiniz.

note-7-patlama-1

note-7-patlama-2

note-7-patlama-3

patlamis-note-7

müşteri hizmetleri