NVIDIA GeForce GTX 2080 Fiyatı Belli Oldu, Neden Bu Kadar Pahalı?

NVIDIA GeForce GTX 2080 Fiyatı Belli Oldu, Neden Bu Kadar Pahalı

Şimdiye kadar sızdırmış olduğu birçok bilgi ve ortaya attığı iddialar neticesinde hep haklı çıkan TweakTown, yayınlamış olduğu son rapor ile NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartı fiyatına değindi. Ekibin yayınlamış olduğu son içerik neticesinde, 2018 yılı içerisinde piyasaya çıkacak olan NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartı, en fazla 1500 dolar civarında olacak. Elbette 1500 dolar ülkemizdeki fiyata göre 5700 TL oluyor. TweakTown ekibinin sunduğu bilgiler doğru ise ekran kartının fiyatı 1200 dolar oluyor. Bu bakımdan 4500 TL civarında olacak ekran kartı fiyatı neden yükseldi?

teknik destek <

Bu fiyatların yükselmesindeki en büyük etken tabii ki sanal para, yani kripto para madenciliği oluyor. TweakTown ekibi, yayınladığı raporlarda ekran kartının fiyatı 700 dolar olacakken, madencilikten dolayı NVIDIA GeForce GTX 2080 ekran kartı serinin en iyisi olacak ve NVIDIA ekibine çok büyük bir güç katıyor. Yeni ekran kartının çıkış tarihi TweakTown’a göre Mart 2018 ile Nisan 2018 içerisinde oluyor.

Ayrıca Reuters ekibininde bu konuda bir raporu bulunuyor. Reuters’a göre NVIDIA ekibi, Mart 2018 ve Nisan 2018 arasında ekran kartını satışa çıkarak. Ayrıca Reuters, bu yeni ekran kartının NVIDIA ekibince kripto madenciliğiyle uğraşanlar için satışa çıkacağını belirtiyor. Ayrıca uzun zamandır gündemde olan Ampere ekran kartı ise daha çok oyunculara hitap ederek gelecek. Ama asıl amaç kripto para madenciliği oluyor.

müşteri hizmetleri