Şimdi yükleniyor

Obama Note 7 İle Alay Etti!

img_1048

Obama Note 7 İle Alay Etti!

Son Güncelleme tarihi 22 Ekim 2016 by

teknik destek

Samsung’un Note 7 yüzünden sarsılan itibarı kolay kolay yerine gelmeyecek gibi görünüyor. Note 7’lerin patlaması bu sefer de Obama’nın alay konusu oldu.

Samsung Note 7’yi tanıttığı günlerde özellikleri ile teknolojinin dünyasının en önemli gündem maddesi haline gelmişti. Fakat satışa çıkalı henüz bir ay olmadan 10’larca patlayan Note 7 raporu gelmeye başlayınca Samsung cihazları geri çağırdı.

Geri çağrılan 1 milyon cihaz güvenli Note 7’ler değiştirildi. Fakat güvenli cihazlarda da patlama yaşanınca şirket, Note 7 macerasına son verdi. Samsung dünya genelindeki bütün Note 7’leri geri çağırıyor. Artık Note 7 kullanmak suç kabul edilmeye başladı.

GTA 5 oyununda uzaktan kumandalı bomba olarak kullanılan Note 7, son olarak ABD başkanı Obama’nın da diline dolandı. Florida’daki Miami Dade Kolejinde “Obama Çare” olarak bilinen yeni sağlık sigortası hakkında yapılan eleştirilerle ilgili olarak konuşan Obama, üstü kapalı olarak Note 7’ye gönderme yaptı.

Sağlık politikaları ile akıllı telefonlar arasında bağlantı kuran Obama, “Akıllı telefon şirketleri piyasaya yeni cihaz çıkardıklarında ve telefonda bikaç tane hata olduğunda ne yapıyorlar? Düzeltme yapıyorlar, versiyonu yükseltiyorlar. Tabii ki patladığında, alev aldığında cihazları pazardan çekiyorlar! Fakat akıllı telefonları bu sebeple terkedip akıllı olmayan telefonlara geri dönmezsiniz değil mi?” dedi.

Note 7’nin Obama’nın da gündemine gelmesi uzun bu cihaz ile ilgili kötü izlenimin uzun süre silinemeyeceğini gösteriyor.

teknik destek