OLED Dokunmatik Panel ile Birlikte Sunulan Etkileyici MacBook Pro Konsepti

MacBook-2016

Duayen tasarımcılardan olarak gösterilen Martin Hajek bir süredir gündemde olan ve bu ay içerisinde tanıtılacağı söylenen yeni nesil MacBook Pro için bir konsept tasarım hazırladı. Konseptte elbetteki dikkat çeken detay OLED dokunmatik panel.

teknik destek <

Apple, yeni nesil MacBook Pro ile komut tuşlarını dokunmatik bir panel altında toplamaya hazırlanıyor. Bu şekilde çok daha gelişmiş bir klavye yapısı ile Mac’ler yolda diyebiliriz.

Konsept tasarımda bir de örnek bir uygulama komutuna da yer verilmiş. Spotify’ın OLED dokunmatik panel üzerindeki görüntüsü ve nasıl kontrol edilebildiği tasvir edilmiş. Gerçekten etkileyici bir yapı ve kullanım kolaylığı şimdiden görülüyor. Tabiki Apple böyle bir yapı üzerinde çalışıyorsa.

MacBook-OLED-Touch-Panel

Apple’ın sadece OLED dokunmatik panel ile değil ayrıca USB-C portu ile 13 inç ve 15 inç olarak MacBook Pro modellerini tanıtması bekleniyor. Elbetteki OS X 10.12 ile bir dizi yazılımsal yenilikte yeni nesil Mac’le birlikte hayatımıza girecek. Örneğin Siri. Siri’nin yeni nesil OS X sürümü ile Mac’lere gelmesi gündemde. Tasarımcı konseptinde bu detay üzerinde de durmuş ve OLED dokunmatik panel üzerinde Siri için de bir öngörünüm sunmuş.

MacBook-Siri

Yeni MacBook Pro ile birlikte bir de MacBook Air’in tanıtılması gündemde olsa da bu iddia pek güvenilir bulunmadığı için ses getirmemiş durumda.

Şirketin yeni MacBook Pro’yu 13-17 Haziran arasında düzenleyeceği WWDC 2016’da tanıtması bekleniyor.

müşteri hizmetleri