İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

OLED Ekranın ve Dark Mode’un iPhone 8’deki Büyüleyici Bütünleşmesi

iPhone 8’in neye benzeyeceği beraberinde neler getireceği hala tartışılan bir konu. Hatta geleneksel, bu yılki Apple Eylül etkinliğinde gelip gelmeyeceği bile belirsiz bir durumken, tasarımcılar peş peşe kendi hayal dünyalarındaki konseptleri paylaşıyorlar.

teknik destek

Tasarımcı Vianney le Masne, LCD ekrana oranla daha derin siyahlık sunma yeteneğine sahip OLED ekranın Dark Mode (Karanlık Mod) ile bütünleşmesini gösteren konseptini paylaştı. Hemen hemen çerçevesiz ekrana sahip olacağı düşünülen iPhone 8’de, OLED ekran ile birlikte Dark Mode’un beklenenden fazlasını ortaya koyduğunu konseptte rahatlıkla görebiliyoruz.

Tasarımcıya göre Apple, çerçevesiz OLED ekranlı iPhone 8’de iOS’a entegre ettiği Karanlık Mod özelliğini kullanıma sunacak ve böylece kusursuz bir görünüm ortaya konulmuş olacak.  Apple’ın kusursuzluğa olan tutkusunu bildiğini söyleyen tasarımcının tasarımında tam olarak bunu göstermeyi hedeflediğini belirtelim.

Gerçekten de her ne kadar hayali bir tasarıma bakıyor olsak da, konseptte hayat bulan iPhone’un iyi bir iş çıkarttığını görüyoruz. Karanlık Mod ve OLED ekranın bütünleşmesi adeta cihaza hiçbir çerçeve yokmuş havasını katıyor.

Aşağıdan konseptten bazı parçaları görebilirsiniz.

iPhone 8 Konsept 4 iPhone 8 Konsept 3 iPhone 8 Konsept 2 iPhone 8 Konsept iPhone 8 Konsepti

müşteri hizmetleri