İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

OLED Touchbar, Touch ID ve Diğer Geliştirmeler ile Yeni Nesil MacBook Pro iPhone 7 ile Birlikte mi Tanıtılacak?

Apple, Mac denildiği zaman akla gelen, performans cihazı MacBook Pro‘ya uzun bir aranın ardından yenileme yapmaya hazırlanıyor. Şirketin yeni nesil MacBook Pro için büyük planları mevcut.

teknik destek

Yeni Nesil MacBook Pro’nun Özellikleri

Yepyeni bir tasarım formunda gelecek olan yeni nesil MacBook Pro’da OLED touchbar yer alacak. Yani fonksiyonel dokunmatik ekranlı tuşlar gelecek. Mevcut fonksiyon tuşları bu şekilde tarih olmuş olacak. Tasarım anlamında bir diğer gelişme ise cihazın inceliği üzerinde olacak. Çok daha ince MacBook Pro yolda diyebiliriz. Yine de bir MacBook veya MacBook Air kadar ince olmayacağını belirtelim. Klavyesinin baştan aşağı yenileneceğini belirtelim.

Ayrıca Force Touch destekli trackpad yolda. Tıpkı yeni MacBook’larda olduğu gibi. Kabutun altında ise Apple’ın çok daha güçlü ve verimli grafik işlemcisi AMD’yi kullanacağı ve bununla övüneceği belirtiliyor. USB-C portu ve güç düğmesine yerleşik Touch ID ile yeni nesil MacBook Pro gerçek anlamda ilgiyi üstüne çekecek gibi duruyor. Henüz hangi renk seçenekleri ile sunulacağı netleşmiş değil.

Yeni Nesil MacBook Pro Ne Zaman Tanıtılacak?

Şimdiye kadar yeni nesil MacBook Pro’nun lansman tarihi iPhone 7 ile birlikte olacak şeklinde bilgilendirmeler yapılmıştı ancak son raporlara göre bu şekilde olmayacak. Eylül ayı içerisinde tanıtılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘la birlikte yeni nesil MacBook Pro gelmeyecek.

Apple’ın düşen Mac satışlarını 2016 yılının sonuna kadar arttırmayı hedeflediği öngörülüyor ve bu şekilde 2016 yılı sonunda ama Eylül ayı içerisinde yeni MacBook Pro’ların tanıtılmayacağı belirtiliyor.

müşteri hizmetleri