OLED Yanma Sorunu Çözülürse Akıllı Telefonlardaki Kullanım Oranı Artacak

iPhone OLED Ekran

OLED ekran panellerin akıllı telefon üzerinde kullanım oranı her geçen gün artıyor ve endüstri kaynaklarına göre, 2018 yılına kadar akıllı telefon pazarının yüzde 30’unda OLED kullanılmaya başlanacak.

teknik destek <

Kaynaklara göre, LG Display, Japan Display (JDI) ve Sharp gibi rakipler, Samsung Display’in panellerini toplu olarak üretebilecek tek tedarikçiler olmaya devam edeceklerinde, OLED panellerinin tedariği 2018 yılının ilk yarısında da kısıtlı kalmaya devam edecek. Tedarikteki kısıtlılık en erken 2018 yılının ikinci yarısında normale dönmeye başlayacak.

OLED ekran panellerindeki yanma sorunu çözülecek olursa daha kısa sürede daha fazla akıllı telefon üreticisi tarafından kullanılması öngörülüyor. EKim ayında, Google’ın yeni Pixel 2 XL akıllı telefonun ekran yanma sorunu ortaya çıktı ve her geçen gün sorundan şikayetçi olan kullanıcı sayısının arttığı görülüyor.

Apple, iPhone X’in OLED ekranında yanma sorununun oluşmaması için endüstrideki en iyi ekran panelini kullandı ancak Apple gelecekte bazı kullanıcıların potansiyel olarak yanma sorunu yaşayabileceğini söylüyor.

Apple, 2018’de, OLED ekranlı 5.8 inç ve 6.5 inçlik iki model ve LCD ekranlı 6.1 inçlik bir model de dahil olmak üzere yeni iPhone modellerini tanıtmaya hazırlandığı söyleniyor. Şirketin, LCD ekran panelinin büyük kısmını Japan Display’dan tedarik etmesi bekleniyor. OLED ekranlar standart LCD ekranlara kıyasla daha kesinkin kontrast ve daha parlak renk sunuyor. Apple’ın maliyet ve arz sorunlarından dolayı OLED ekranlara geçişi ağırdan aldığı dile getiriliyor.

Japan Display’in gelişmiş LCD panelleri ile OLED ekranların birçok avantajını LCD’ye getirmeyi başardığı söyleniyor ve Apple, 2018 yılındaki tanıtacağı LCD ekranlı iPhone modelinde bu sebeple Japan Display’i tedarikçi olarak seçmeyi hedeflediği belirtiliyor.

müşteri hizmetleri