Şimdi yükleniyor

Opera Mobil Odaklı Opera Touch Tarayıcısını Tanıttı

opera-mobil-odakli-opera-touch-tarayicisini-tanitti

Opera Mobil Odaklı Opera Touch Tarayıcısını Tanıttı

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

Alternatif internet tarayıcıları arasında en çok tercih edilen internet tarayıcılarından birisi olan Opera mobil cihazlar için daha kullanışlı bir tarayıcı olan Opera Touch’ı tanıttı. 

teknik destek

Tarayıcısında yaptığı kullanıcı odaklı değişikliklerle kullanıcılar beğenisini kazanan ve daha fazla kullanıcı tarafından kullanılmaya başlayan Opera bir yandan masaüstü tarayıcısını geliştirmeye devam ederken bir diğer yandan da mobil platformlar için yeni tarayıcı çözümleri üretiyor.

Mobil cihazların hayatımızda yaygınlaşmasıyla birlikte internet kullanımları da mobil cihazlarda artmaya başladı. Mobil cihazlarda internet deneyimi biraz daha farklı olduğu için Opera’da mobil cihazlar için yeni bir internet tarayıcısı yayınladı. Opera Touch adındaki yeni internet tarayıcısıyla birlikte kullanıcılar tek eliyle internet deneyimini yaşayabiliyor. Opera Touch tarayıcısında bulunan “Hızlı İşlem Düğmesi” tarayıcının tek elle kolaylıkla kontrol edilebilmesini sağlıyor. 

Tek el ya da parmakla kullanılabilen Opera Touch ayrıca “Flow” adı verilen bir özellikle geliyor. Bu özellikle birlikte kullanıcılar masaüstü tarayıcılarındaki sekmeleri QR kod yardımıyla anında mobil tarayıcınıza ya da tam tersi olacak şekilde aktarılmasını sağlıyor. Şimdilik sadece Google Play Store’da indirmeye sunulan Opera Flow’un çok kısa süre içinde App Store’da da indirmeye sunulması bekleniyor.

teknik destek