OS X 10.11.4 Beta 1 ile Mac’e Live Photos Desteği Eklendi

Apple-Live-Photos

Apple birkaç gün önce OS X 10.11.4’ün ilk beta sürümünü geliştiriciler için ve dün itibari ile yine ilk beta sürümünü halka açık beta yazılım programı kullanıcıları için yayınlamıştı. İlk bakışda OS X 10.11.4’ün çok fazla getirisinin olmadığını düşünmüş, hata düzeltmeleri ve performans odaklı bir güncelleme olacağını belirtmiştik.

teknik destek

Aslında Apple bu güncelleme ile iki küçük ama kullanışlı özelliği kullanıma sunuyor.

İlki, Mac için Mesajlar uygulamasına verilen Live Photos desteği. Artık OS X ile Mesajlar uygulaması üzerinden Live Photoları (Dinamik Fotoğrafları) doğrudan görüntüleyebilirsiniz. Tıpkı iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’da olduğu gibi. Şimdilik bu özelliğin sınırlı tutulduğunu ve sadece Mesajlar uygulaması ile sınırlı olduğunu belirtelim.

İkincisi ise, Apple OS X 10.11.4 ile birlikte Mac için Notlar uygulamasına tıpkı iOS 9.3’ün ilk beta sürümü ile gelen şifreleme özelliğini getirmiş. Artık Mac’te notlarınızı şifreleyebilirsiniz.

Live Photos özelliği şimdilik iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’a münhasır bir özellik. Ancak gelecek nesil iPhone’larda da sürdürülecek olan bu özellik yakın zamanda daha yaygın hale gelecek ve hal böyle olunca dinamik fotoğraf deneyimini sadece iPhone’da değil Mac’te de yaşamak isteyebilirsiniz. OS X 10.11.4 ile birlikte artık bu mümkün.

müşteri hizmetleri