İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

OS X 10.12 ile iPhone Sahipleri Touch ID’yi Kullanarak Mac’in Kilidini Açabilecekler

Apple iPhone sayesinde Mac’lere daha fazla güvenlik eklemesi yapmaya hazırlanıyor. Son rapora göre OS X 10.12 ile iPhone’un Touch ID’sini kullanarak Mac’in kilidini açmak mümkün hale geleceği iddia ediliyor.

teknik destek

MacRumors tarafından yayınlanan bir raporda Apple’ın OS X 10.12 üzerinden bir fikir denemesi yaptığı belirtiliyor. Fikre göre iPhone sahipleri Touch ID’yi kullanarak Mac’lerinin kilidini tek dokunuşla, daha güvenli ve daha kolay bir şekilde açabilecekler. Rapor doğruysa bir şekilde iPhone ile Mac’ler entegreli bir şekilde çalışarak bu fonksiyonu yerine getirebilecekler.

[irp posts=”6661″ name=”Siri Kesin Olarak Mac’lere Geliyor!”]

Raporda Apple mühendislerinin Mac’lere yerleşik bir parmak izi okuyucusu yerine alternatif bir yöntem olarak kullanıma sunmak için iPhone’un Touch ID’si ile çalışan bu fikir üstünde çalıştıkları üzerinde yoğun olarak duruluyor. Muhtemelen Bluetooth bağlantısı ile sağlanacak olan bu özellik Apple Watch’un kilidini iPhone’u kullanarak açma şekline benzer bir çalışma mantığına sahip olacak.

Apple’ın üzerinde çalıştığı bu özellik halihazırda Knock uygulaması ile kullanılabiliyor. Uygulamaya ait tanıtım videosu;

https://youtu.be/iDerMv5yAmY

Mac’lerde artık parmak izi okuyucusu görmek isteyen kullanıcılar adına bunun alternatif bir yöntem olarak memnun edici bir gelişme olduğunu belirtelim. Ayrıca bu entegre çalışmanın Apple Pay gibi diğer uygulamalar ve servislerde de Mac’ler üzerinde kullanılabileceğini belirtelim. Elbetteki bu gelişmenin bir fikir olarak işlemde olduğunu ve WWDC 2016’da tanıtılacak olan OS X 10.12’de göremeyebileceğimizi belirtelim.

müşteri hizmetleri