İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

OS X için Opera’ya Sınırsız ve Ücretsiz VPN Özelliği Eklendi

Norveç merkezli şirket Opera, OS X için geliştirdiği son özel tarayıcı sürümünü yayınladı. Yeni Opera’da artık VPN özelliği yerleşik, sınırsız ve ücretsiz olarak sunuluyor.

VPN kullanıcının bilgisayarından sunucuya kadar şifreli bir tünel oluşturuyor ve yerel ağ, çevrimiçi güvenlik ve gizliliğin artmasına yardımcı oluyor. VPN kullanıcının gerçek konumu ne olursa olsun güvenlik duvarları, blok izleme çerezleri ve kullanıcıların konum kısıtlamasına izin veren bir teknolojiye sahip. Ayrıca kullanıcının gerçek IP adresini de koruyor.

VPN genellikle ayrı eklentiler veya aylık/yıllık ücretli aboneliklerle sunuluyordu. Ancak Opera’nın son hamlesi dikkatleri üzerine çekmesine olanak sağlayacak türden. Opera’nın VPN özelliği şu an için sadece ABD, Kanada ve Almanya’da kullanılabilir durumda. Opera yaptığı açıklamayla mevcut ülkelerin sayısının daha da arttıracaklarınıda duyurdu.

Siz de geliştiriciler için sunulan Mac için Opera uygulamasını indirerek bu deneyimi daha önceden yaşayabilirsiniz. Geliştiriciler için Opera’yı buradan devam ederek indirebilirsiniz.