İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pangu, 32 Bit Cihazlar İçin Jailbreak Planları Olmadığını Açıkladı

Pangu Team, geçen hafta Pazar günü iOS 9.3.3 için yeni jailbreak aracını yayınlayarak büyük bir sürpriz yaptı. Bu harika habere Jailbreak bekleyen bir çok kullanıcı sevinirken 32 bit iOS cihaz sahipleri maalesef hayal kırıklığı yaşadı.

teknik destek

Aslında Pangu Team artık 32 bit cihazlarla ilgilenmediklerinin sinyallerini Mart ayında yayınladıkları iOS 9.1 Jailbreak ile vermişlerdi. iOS 9.1 Jailbreak yöntemi 32 bit cihazları desteklememişti. Buna rağmen bu cihaz sahipleri iOS 9.3.3 Jailbreak çıkana kadar umutlarını korudular.

Bugün Reddit forumunda bir kişinin sorusuna Pangu Team’in verdiği cevap bu işe son noktayı koydu. Gelecekte 32 bit cihazları destekleyen bir Jailbreak çıkacak mı sorusuna Pangu, böyle bir planları olmadığı cevabını verdi.

Bu sebeple kesin olmasa da iPhone 5c, iPhone 5, iPhone 4s, iPod Touch 5 ve daha eski modeller, iPad Mini, iPad 2, iPad 3, iPad 4 modelleri için Jailbreak hayal olmuş gibi görünüyor.

Fakat Pangu’nun 64 bit cihazlar için sorunsuz bir Jailbreake odaklandıkları, sorunsuz Jailbreaki yayınladıktan sonra 32 bit cihazlar için de bir Jailbreak aracı yayınlayacakları düşünülebilir. Bu sebeple 32 bit cihaz sahiplerine iOS 9.3.3 ten sonra çıkacak olan versiyonları yüklememelerini tavsiye ediyoruz. Düşük bir ihtimal de olsa Pangu Team’den bir sürpriz gelebilir.

32 bit cihaz sahiplerinin change.org üzerinden başlatmış olduğu Jailbreak kampanyasına aşağıdaki linkten katılabilirsiniz.

https://www.change.org/p/pangu-team-ios-9-3-3-jailbreak-for-32-bit-devices-ipod-5-iphone-5-iphone-4s-etc

teknik destek