İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pangu, iOS 10.3.1 için Jailbreak Demosunu Yayınladı!

Çinli web sitesi Weibo’da, iOS 10.3.1 için çalışan bir Jailbreak aracı ortaya çıktı. iOS 10.3.1 Jailbreak için paylaşılan ayrıntılar son derece az olsa da, web sitesinde paylaşılan görüntüler muhtemelen gerçek. Görüntülerin en önemli yanı ise, mevcut en güncel iOS sürümü için Jailbreak geliştiricilerini teşvik edici bir yöne sahip.

teknik destek

iOS 10.3.1 Jailbreak için söylenecek ilk şey, henüz bu Jailbreak aracının resmi olarak Pangu tarafından doğrulanmadığı veya Pangu’nun aracı yayınlamadığıdır. Bu nedenle olaya şüpheli bir şekilde yaklaşmak gerekiyor. iOS 10.3.1 için Jailbreak‘in görüntülendiği yer ise bir mobil güvenlik konferansı. İddiaya göre, Şanghay’daki Expo Caddesi’ndeki Mercedes Benz Arena’da gerçekleşen konferansta, Pangu en yeni iOS sürümü için Jailbreak aracının demosunu gösterdi.

Konferansın gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği konusuna şüpheyle yaklaşılabilir. Bu noktada Mercedes Benz Arena web sitesinden böyle bir etkinliğin listelendiğinin altını çizelim.

Söylentilere göre bu Jailbreak aracı, sadece iOS 10.3-iOS 10.3.1‘i destekliyor ve iOS 10.2.1 ve iOS 10.2 gibi alt sürümlerde kullanılamıyor. Elbetteki bu bilgi doğrulanmış değil. Ayrıca Jailbreak aracının tüm 64 bit cihazları kapsadığı ancak 32 bit cihazlar için kullanılamaz olduğu konusunda da iddialar mevcut. Özellikle bu Jailbreak aracının iPhone 7 kullanıcılarını mutlu edeceğinin altını çizelim. Çünkü iOS 10.3.1 demo gösterimi iPhone 7 üzerinde çalıştırılıyor.

iOS 10.3.1 Pangu Jailbreak

Konferansa katılan bir kişi tarafından Twitter’da yapılan açıklamaya göre, iOS 10.3 ve iOS 10.3.1 için geliştirilen Jailbreak aracı bir hafta içinde yayınlanacak. Eğer ki bu bilgi doğruysa, Jailbreak dünyası yeniden kendini bulacak diyebiliriz. Çünkü şu anda kullanılabilir olan en sonki iOS sürümü iOS 10.3.1 ve Apple iOS 10.3.2 için henüz çalışmalarını sürdürüyor.

teknik destek

4 Yorum

  1. Gipsy danger Gipsy danger 22 Mayıs 2017

    Hocam 10.3.1 de kal sakın yükseltme beklemede kal

  2. Eren Eren 19 Mayıs 2017

    Peki ben 10.3.1 deyim jeilbreak yapamiyormuyum şimdi fazla anlamiyorum ama ilk defa yapacam

Yorumlar kapatıldı.