Parçalara Ayrılan iPhone 7 Plus’ın Batarya Kapasitesi Kesinleşti

img_0423

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın satışa çıkmalarıyla birlikte iFixit de kolları sıvadı. Akıllı cihazları parçalayarak incelemesiyle tanınan iFixit iPhone 7 Plus’ı parçalara ayırarak inceledi.

iFixit, iPhone 7 Plus’ın dahili bileşenleri olan pilini, yeni basınca duyarlı ana ekran düğmesini, ekranını, kamerasını ve Taptic Engine de dahil olmak üzere tek tek inceleyerek bir rapor yayınladı. Rapordaki ilginç gelişme iPhone modelleri normalde üste doğru açılırken iPhone 7 Plus’ın yana doğru açılması.

iFixit iPhone 6 Plus’ın çevresini sararak sızdırmazlığı sağlayan tutkallı yapışkan şeridin iPhone 7 Plus’ta önemli ölçüde güçlendirildiğini söylüyor. Aşırı tutkal kullanımının Apple’ın su direncini arttırma çabalarının sonucu olduğunu belirtiyor.

Daha önceki iPhone modelleri üzerinde yer alan 3.5mm kulaklık jakının bulunduğu yerde şimdi Taptic Engine ve lightning konnektörünün solundaki kozmetik hoparlör deliklerini kaplayan plastik tampon bulunmakta. Küçük plastik parça Apple tarafından muhtemelen başka su geçirmezliği sağlamak için koyulmuş.

iFixti, iPhone 6s Plus modelinde yer alan 2.750 mAh bataryanın yerini iPhone 7 Plus’ta 2.900 mAh batarya aldığını doğruluyor. Apple’a göre kapasitedeki bu artış iPhone 7 Plus’ta 1 saat daha fazla kullanımı getirecek.
img_0422

Kamera konusuna bakıldığında iPhone 7 Plus’ta beklendiği iki ayrı sensör, iki objektif ve iki optik görüntü dengeleyici takımı bulunmakta.iFixit iPhone 7 Plus ve Apple Watch Series 2’nin ardından iPhone 7’yi parçalarına ayıracaklarını belirtiyor.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!