Parçalarına Ayrılan Apple Watch Series 2’nin Batarya Kapasitesi Belli Oldu

img_0425

Apple Watch Series 2’nin satışının başlamasıyla birlikte iFixit, 38mm Apple Watch’u parçalarına ayırarak inceledi. İnceleme sonucunda batarya detayı da ortaya çıktı.

teknik destek

iFixit’in açıklamasına göre Apple Watch’ta yer alan 205 mAh pilin yerini % 33 daha büyük olan 273 mAh kapasiteye sahip bir pil almış. Fakat yeni Apple Watch’ta yer alan GPS ve daha parlak ekran nedeniyle kullanım süresi değişmeyecek.

Apple Watch’ta kullanılan yapışkan Apple Watch Series 2’de su geçirmezliği arttırmak adına daha da güçlendirilmiş. Apple Watch Seies 2, iPhone 7 serisine göre çok daha güçlü bir su direncine sahip.

Apple Watch Series 2, 50 metreye kadar su geçirmiyor. Bu sayede yüzme, duş, balıkçılık, el yıkama, yağmurda yürüyüş gibi aktiviteler sırasında güvenli kullanım sağlıyor. Apple, tüplü dalış, su kayağı, ve diğer yüksek hızlı su aktivitelerini tavsiye etmiyor.

Yeni S2 çip ve GPS’i de inceleyen iFixit ekibi daha detaylı incelemeyi başka bir bir zamana bırakarak Apple Watch Series 2 parçalama işlemini sonlandırıyor. Ekibin bir sonraki incelemesi iPhone 7 üzerine olacak.

teknik destek
error: Çok sık deneme yapıyorsun !!