“Patlayan” Galaxy Note 7’ler Sonrası Samsung Önlem Almaya Başladı!

Galaxy-note-7

Son birkaç haftadır Samsung’un en yeni akıllı telefonu Galaxy Note 7’nin durduk yere, şarj esnasında v.b. durumlarda patladığı yönünde haberler peş peşe gemeye başlamışken, firmanın önlem almaya başladığı yönünde ilk bulgularda gün yüzüme çıkmaya başladı.

teknik destek <

Samsung tarafından patladığı iddiası ile haberi yapılan cihazlar için birtakım açıklamalar yapılmıştı. Ya yan sanayi şarj aletinin kullanılması ya da müdehale edilerek cihazların patlatılmasının sağlandığı yönündeydi açıklamalar. Kullanıcılar tam tatmin olmuşken şirketin attığı son adımla aslında olayın pek de kullanıcı kaynaklı olmadığı ortaya çıkmış oldu.

Samsung’un, Galaxy Note 7’deki patlamaya neden olan bu arızayı gidermek için ek kontrol testlerine başladığı ve bu sebeple cihaz gönderilerinde gecikme yaşandığı ortaya çıktı. Yayınlanan raporlarda Güney Kore ve dünyanın diğer bölgelerinde patlayan Note 7’ler sonrası firmanın böyle bir adım attığı belirtiliyor.

Note 7’de kullanılan USB-C tipi portun patlama sorunun tetiklediği ihtimali üzerinde duruluyor. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan iPhone 7 ile Güney Koreli firmanın büyük kayıp yaşayacağı da öngörülüyor.

müşteri hizmetleri