Patlayan iPhone 7 Arabayı Yaktı!

img_1041

Samsung Galaxy Note 7’lerin patlamasının ardından akıllara acaba iPhone 7’de patlar mı soruları geldi. Evet iPhone 7’de patladı. Hem de içinde bulunduğu aracı da yaktı.

müşteri hizmetleri

Yangının nedeni henüz yetkililer tarafından teyit edilmemesine rağmen olay yerinden alınan fotoğraflar yangının gerçekten arabanın içini tahrip ettiğini göstermekte.

Avustralyalı sörf hocası Mat Jones ders vermek için dışarı giderken arabasına henüz bir haftalık iPhone 7’yi bıraktığını, geri geldiğinde arabasının camlarının tamamen siyah olduğunu gördüğünü söylüyor. Aracının kapısını açtığında arabadan duman geldiğini ve sıcaklık hissettiğini belirtiyor.

Jones, sadece bir hafta önce iPhone 7 satın aldığını, cihazını hiç düşürmediğini ve üçüncü parti şarj cihazları ile şarj etmediğini söylüyor. Yerel haber istasyonu 7 News haberine göre, Jones, yangının kesinlikle iPhone’dan kaynaklandığını ve bundan hiç bir şüphesi olmadığını belirtti.

img_1039

Olay iPhone 7’nin güneş ışığından dolayı yanması gibi görünüyor. Ama Jones, iPhone 7’nin pantolona sarılı olduğunu ve güneş ışığına doğrudan maruz kalmadığını söylüyor. Apple, konu ile ilgili Jones ile temasa geçerek olayı araştırmaya başladı. Konu ile ilgili gelişme olursa aktarmaya devam edeceğiz.

 

müşteri hizmetleri

Comments are closed.