İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PayPal’ın Kurucu Ortağı, Apple’ın Çağının Bittiğini Söylüyor!

PayPal’ın kurucu ortağı ve girişimci Peter Thiel, New York Times’ın “Onaylayın veya Reddetin” uygulamasında, akıllı telefonların daha fazla yenilikçi olmayacağına olan inancına dayanarak “Apple’ın çağının bittiğini” söyledi. Açıklamasında;

teknik destek

Bir akıllı telefonun nasıl görüneceğini veya görünebileceğini artık biliyoruz. Artık akıllı telefonlarda daha fazla yeniliğin olması mümkün değil. Tabiki bu Tim Cook’un suçu değil.

iPhone, on yaşına gelerek, hepimizin aşina olduğu bir ürün haline geldi. Belki de bazılarına daha az heyecan verici hale geldi ama akıllı telefonlar, daha fazla yeniliğin kesinlikle tartışmaya neden olacağı bir alan değil. Ve elbette, iPhone Apple’ın en kârlı ürünü iken bu tartışmaların onun için geçerli olması söz konusu olamaz.

Thiel’in yorumu bir şekilde tartışılabilir ancak yıllık iPhone satışlarının Apple için karakteristik olmayan bir şekilde gerileyerek Apple’ın sonraki adımının ne olacağı sorusu gündeme getiriliyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, köşesinden tüm artniyetli söylentilerle alay ettiği malumunuz. Geçen sene, Apple’ın büyük bir yenilikle geleceğini söylemişti. Benzer şekilde, geçen ay Apple’ın yol haritasında harika masaüstü bilgisayarların bulunduğunu söyledi ve bu hafta başında iPhone için konuşarak “en iyisi henüz gelmedi” dedi.

teknik destek