PayPal’ın Kurucu Ortağı, Apple’ın Çağının Bittiğini Söylüyor!

4
apple-hizmetleri

PayPal’ın kurucu ortağı ve girişimci Peter Thiel, New York Times’ın “Onaylayın veya Reddetin” uygulamasında, akıllı telefonların daha fazla yenilikçi olmayacağına olan inancına dayanarak “Apple’ın çağının bittiğini” söyledi. Açıklamasında;

Bir akıllı telefonun nasıl görüneceğini veya görünebileceğini artık biliyoruz. Artık akıllı telefonlarda daha fazla yeniliğin olması mümkün değil. Tabiki bu Tim Cook’un suçu değil.

iPhone, on yaşına gelerek, hepimizin aşina olduğu bir ürün haline geldi. Belki de bazılarına daha az heyecan verici hale geldi ama akıllı telefonlar, daha fazla yeniliğin kesinlikle tartışmaya neden olacağı bir alan değil. Ve elbette, iPhone Apple’ın en kârlı ürünü iken bu tartışmaların onun için geçerli olması söz konusu olamaz.

İLGİLİ İÇERİK:  Apple ve Tim Cook Martin Luther King'in Yaşamını Onurlandırıyor

Thiel’in yorumu bir şekilde tartışılabilir ancak yıllık iPhone satışlarının Apple için karakteristik olmayan bir şekilde gerileyerek Apple’ın sonraki adımının ne olacağı sorusu gündeme getiriliyor.

Apple’ın CEO’su Tim Cook, köşesinden tüm artniyetli söylentilerle alay ettiği malumunuz. Geçen sene, Apple’ın büyük bir yenilikle geleceğini söylemişti. Benzer şekilde, geçen ay Apple’ın yol haritasında harika masaüstü bilgisayarların bulunduğunu söyledi ve bu hafta başında iPhone için konuşarak “en iyisi henüz gelmedi” dedi.

PAYLAŞ

Teknoloji sever Mekatronik Mühendisi. Mac, iPhone, iPad, Apple Watch kullanıcısı ve Apple cihazları üzerine araştırmacı, paylaşımcı.

4 YORUM

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.