İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Peek-a-Boo Tweaki İle Peek and Pop Özelliğini Aktif Edin

3D Touch özelliğinin dışında Apple’ın iPhone 6s tanıtımından sonra iPhone kullanıcılarının tanıştığı bir diğer özellik de Peek and Pop. Şu anda iPhone 6s ve iPhone 6s Plus dışında bu özelliğe sahip cihaz yok.

Apple’ın iPhone 6s reklamlarında sık sık işlediği bu özelliği Apple kısaca şöyle açıklıyor. “Peek ve Pop ile her tür içeriğin ön izlemesini görebilir, hatta bu içeriklerin üzerinde bazı işlemler yapabilirsiniz. Örneğin bir iletiye hafifçe bastırarak, yani Peek hareketini kullanarak, gelen kutunuzdaki her bir mail’e göz atabilirsiniz. Mail’lerden birini açmak isterseniz ekrana biraz daha bastırabilir, yani Pop hareketini kullanabilirsiniz.”

image image image

Peki bu özelliği diğer cihazlarda nasıl kullanabiliriz ? Eğer Jailbreakli bir cihazınız varsa Peek-a-Boo tweaki ile bu özelliği aktif etmek mümkün. repo.hackyouriphone.org reposundan tweaki kurarak ayarlarını resimdeki gibi yapmanız gerekli . Ayarları yaptıktan herhangi bir tweak yolu ile cihaza respring yaptırmalısınız. (Ccsettings, Revealmenu gibi tweaklerin ayarlarında respring butonu bulunmakta)

image

Herhangi bir ileti üzerinde basılı tutup parmağınızı yukarı kaydırdığınızda özellik çalışmaya başlar.