Pek Bilinmeyen iPhone Özellikleri! Seçmece, Can Kurtarıcı Özellikler

iphone-7-ve-7-plus

Dünyanın en gelişmiş akıllı telefonları arasında yazılım ve donanımsal bütünlüğü olarak en üst sırada yer alan iPhone elbetteki pek çok özelliğe sahip. Aslında bu özelliklerin büyük bir kısmı iPhone’a ait değil iOS’a ait. Yani bu özelliklerin büyük bir kısmını iPad’de de kullanmak mümkün. Bugünkü yazımızda da, işte bu pek bilinmeyen iPhone özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

teknik destek

Elbetteki pek bilinmeyen desekte pek çoğunuzun bu 7 özellikten kimisinin çok iyi bildiğini biliyoruz. Yine de ya hiç bilmeyenler ya da içinden bilmediklerinizi görmeniz açısından yazımızı okumaya başlamanızı tavsiye ederiz 🙂

1) Konum Bazlı Hatırlatma

iOS’un hatırlatıcı özelliğini pek çoğumuz kullanıyoruz. Mesela alışveriş yapacağınız günler genelde belirli olabilir. Bu durumda iPhone’un Anımsatıcı uygulaması sizin için eşsiz yeteneklere sahip diyebiliriz.

Anımsatıcı uygulamasını açıp ekranın sağ üst köşesinde yer alan “+” simgesine dokunun. Ekranın altında beliren diyalog ekranından “Anımsatısı” kısmına dokunun. Anımsatıcı detaylarından hangi günlerde yinelenerek hatırlatılıp hatırlatılmayacağını ve en önemlisi belirli bir konumda hatırlatılıp hatırlatılmayacağını ayarlayabilirsiniz.

Konum seçerek mesela mahallenizdeki veya belirli bir yerdeki marketi seçerek, markete gittiğinizde neyi alacaksanız iPhone’unuz size söyleyecektir.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.