İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PlayStation 4 Konsolu DualShock 4 USB Kablosuz Adaptörü ile Mac’lere Geliyor

Mac video oyunları oyuncuları için Sony’nin kablosuz PlayStation 4 konsolu olan DualShock 4 halen bekleniyor. Mac kullanıcısı, bir Sony PlayStation 4 sahibi gibi USB adaptörü aracılığı ile oyunlarını artık DualShock 4 konsolu ile eğlenceli bir şekilde oynayabilecekler.

Sony bu USB adaptörünü resmi olarak “DualShock 4 USB Kablosuz Adaptör” olarak lanse etmiş durumda. Adaptör denetleyicisi tüm konsol fonksiyonlarını, omuz düğmeleri, touchpad, hareket sensörleri ve hatta hafif var dahil olmak üzere mevcut olan tüm komutları yerine getirebiliyor. Açıkçası mevcut arayüz düğmeleri, joystick, titreşim ve D-pad gibi pek çok fonksiyonun çalışacak olması oldukça tatmin edici gibi duruyor.

Sony-DS4-wireless-adaptoru

DualShock 4 adaptörü ile konsol Bluetooth yardımı ile Mac’e başlanmış olacak. Normalde USB kablosu ile gelmesi gündem de olan yeni konsolun bu şekilde geliyor olması oldukça hoş ve tatmin edici gibi duruyor. Bu özel adaptör PlayStation 4’ün Remote Play özelliğine erişmesine olanak tanıyarak çalışıyor.

DualShock 4 USB Kablosuz Adaptör en erken Eylül ayı içerisinde satışa sunulacak ve yurtdışı satış fiyatı 24.99 dolar olacak. Türkiye için fiyatın ne olacağı şimdilik belirsiz.