PlayStation Plus üyeleri için yeni bir değişiklik daha!

PlayStation Plus üyeleri için yeni bir değişiklik daha!

PlayStation Plus kullanıcılarını üzecek bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişikler iki ayrı cihaz kullanıcılarını etkileyecek!

teknik destek <

PlayStation Plus kullanıcıları için son dönemlerde birçok değişiklik yoluna gidildi. Önümüzdeki yıl Mart ayından itibaren aylık bedava Instant Game Collection önerileri kapsamında PlayStation 3 yada PlayStation Vita oyunları artık olmayacak. PS Blog’da yer alan açıklamaya göre daha önceden indirilmiş oyunlar bu durumdan etkilenmeyecek. Bunun yanı sıra oyun verileri ve PS Plus’ın diğer avantajları ise aynı şekil devam edecek.

PlayStation Plus üyeleri için yeni bir değişiklik daha!

PS Plus için aylık oyun değişimleri 8 Mart 2019’dan itibaren başlıyor.

Bu ay ise PS Plus kullanıcıları Fromsoftware’in PS4′ özel çok Bloodborne’u alıyor. Bu oyun size çok zor gelir diyorsanız, Insomniac’ın Ratchet&Clank’ı tercih edebilirsiniz. Bunlara ek olarak PS3’den Legend of Kay be Mighty No 9, Claire: Extended Cut ve Bombing Buster gibi üç Cross Buy oyunu ile yola devam edebilirsiniz.

Haber kapsamında bu oyunların bir tarihten sonra alınmayacağı kötü bir haber olsa bile, Sony‘nin çok erken bir uyarıda bulunduğunu ve o tarihe kadar isteyenlerin sahip olacağını belirtelim.

Kararın asıl sebebi ise PS4 kitlesinin bir hayli artması ve PS3 yada Vita yerine PS4’ü tercih etmesi oluyor. Her ne kadar böyle bir karar alınmış olsa bile, karar neticesinde PS3 ve PS Vita kullanıcılarının almış olduğu paralı üyeliklerin bir kısmı artık olmayacak. Bu durumu elbette Sony düşünmüş ve başka bir gelir kapısı hazırlamıştır.

müşteri hizmetleri