İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pokemon GO Oynarken Pil ve İnternet Kullanımından Tasarruf Etmek İster Misiniz?

Pokemon GO ile birlikte iPhone ve iPad’lerimizi bir anda elimizden düşürmez olduk. Hal böyle olunca ne iPhone’un pili ne de operatörümüzün sunduğu internet miktarı yeterli gelmeye başladı. Öyle ki oyunu iki saat boyunca kapatmadan oynamanız durumunda pil seviyeniz %10’lara kadar düşebiliyor. Bu durumda güzel bir tasarruf planı yapmak gerekiyor. Bugün sizlerle hem pil tasarrufu hem de internet kullanımından nasıl tasarruf edeceksiniz bunu paylaşacağız.

KAÇIRMAYIN: Pokemon GO Oynarken İnternet Kullanımınızı Rahatlıkla Takip Edebilirsiniz

 

En kolay yolardan birisi pil tasarruf modu olan Düşük Güç Modu’nu etkinleştirmektir. Bu kısmen pil kullanımında tasarruf etmenize olanacak sağlayacaktır. Bu modu etkinleştirmek için;

Ayarlar > Pil menüsünden Düşük Güç Modu seçeneğini aktif hale getirin.

İnternet kullanımından tasarruf etmeniz için de geçtiğimiz günlerde bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedilen önemli bir detayı sizlerle paylaşacağız. Google Maps uygulaması ile internet kullanım oranınızı ciddi oranda düşürmeniz mümkün. Öncelikle uygulamayı buradan veya aşağıdaki bağlantı üzerinden iPhone veya iPad’inize indirin.

[appbox appstore id585027354]

Daha sonra uygulamayı başlatın ve sol üst köşede yer alan seçenekler butonuna dokunun. Buradan Çevrimdışı alanlar menüsüne dokunun. Google hesabınızla oturum açın ve devam edin. Giriş yaptıktan sonra bir alana yönlendirileceksiniz. Sağ alt köşede yer alan “+” ikonuna dokunarak dilediğiniz alan için indirme yapabilirsiniz.

İndirme işleminin ardından artık netiniz olmasada bu alanlarda Google Maps’i kullanabileceksiniz. Bu mantıkla uyguladığınız bu yöntem ile Pokemon GO oynarken internet kullanımından tasarruf edebileceğinizi söyleyelim.

Tüm bu işlemleri uygulayarak ekstra birkaç dakika pil kullanımınızı arttırabilir ve internet kullanımınızı önemli oranda düşürebilirsiniz. Özetle fazladan Scyther veya Pikachu yakalamanız artık mümkün 🙂