İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Popüler Jailbreak Tweaki Activator iOS 9.3.3 İçin Güncellendi

Çin merkezli Pangu Ekibi geçtiğimiz pazar günü yarı untethered jailbreak yöntemini yayınlayarak büyük bir sürpriz yaptı. Fakat uzun süredir Jailbreak yayınlanmadığı için pek çok tweak uyumsuz.

Jailbreakli bir cihazı güçlü kılan cydiadır. Cydiadaki tweakler güncel olmadığı sürece Jailbreak yapmanın bir anlamı yok. Geliştiriciler hızlı bir şekilde tweakleri güncellemeye başladılar. Bunlardan birisi de Ryan Petrich. Geliştirici, Jailbreak yöntemimin yayınlanmasından 3 gün sonra activator ü güncelledi. Activator artık iOS 9.3.3 e uyumlu.

image

Activator, Jailbreak kullanıcılarının olmazsa olmaz tweaklerinden birisi. Tweak, iOS cihazınızın ekranında farklı yerlere farklı komutlar atamanızı sağlar. Bu tweak çoklu görev, home tuşu işlevleri, güç tuşu işlevleri gibi işlemleri iOS cihazınızın ekranı üzerinden yürütmenizi sağlar. Örneğin parmağınızı sağdan sola kaydırdığınızda çoklu görev, aşağıdan yukarıya kaydırdığınızda uygulamalardan çıkma, yukarıdan aşağıya kaydırdığınızda tuş kilidi gibi işlevleri çalıştırabilirsiz. Üstelik bunların hepsini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.

Activator ün işlevlerinden birisi de iPhone 6s’teki 3D Touch özeliğini diğer cihazlarda da çalıştırmak. Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta ile birlikte tanıttığı bu özellik Activator sayesinde iPhone 6 gibi bu özelliğin olmadığı bir cihazda çalıştırılabiliyor. Bunların dışında bazı tweaklerin çalışması için Activator gereklidir. Activator bu tweakleri aktif eder diyebiliriz.

Activator ün güncellenmesi diğer önemli tweak güncellemelerinin de yolda olduğunu gösteriyor. Geliştiriciler tweakleri güncelledikçe hem tweaklerin işlevlerinden bahsedeceğiz hem de güncellemeleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz.