Popüler “Stranger Things” Dizisinin Afişi iPad Pro ve Apple Pencil ile Tasarlanmış

Stranger-Things-iPad-Pro-afisi

Matt Duffer, Ross Duffer yönetmenliğinde Winona Ryder, David Harbour oyuncularının rol aldığı Stranger Things adlı televizyon dizisi, Netflix’in şu anda en popüler dizileri arasında yer alıyor. Bilim-kurgu ve korku tadında olan, 80’li yıllara dayandırılan dizide, hükümet komploları, bazı garip olaylar geçiyor.

teknik destek <

Stranger Things’in afişi de elbetteki dizi kadar iddialı olmalıydı. Sonuçta pek çok izleyiciyi çekecek olan şey öncelikli olarak dizi görseli olmaktadır. Bunun için kalemi eline alan sanatçı Kyle Lambert, önüne ise bir kağıdı koydu ve sanatçı tümüyle doğal bir şekilde çalışma yaparak aşağıdaki afişi tasarladı.

Stranger-Things-afisi

Lambert’ın aslında ne elindeki sıradan bir kalemdi ne de önündeki beyaz bir kağıttı. Eline Apple Pencil’ı, önüne iPad Pro’yu koyan sanatçı, afiş tasarımını böylece tasarlamış. Tümüyle dijital bir kalem ve tablet üzerinde çizim yapan tasarımcının yorumu ise ” her şey gayet normaldi” şeklinde.

Elbetteki Lambert bu şekilde tasarım yapan tek kişi değil. Pek çok sanatçı benzer şekilde tasarımlarını yapıyorlar. Apple Pencil ve iPad Pro ikilisini Lambert gibi Pixar sanatçıları ve Disney sanatçılarıda kullanıyorlar. Hepisi de bu ikiliye övgü dolu sözlerle yaklaşıyorlar.

müşteri hizmetleri