Portre Modu’nun Portre Işığı Özelliği Ne Kadar Başarılı?

0
iPhone X Portre Işığı

Apple, bu sonbaharda, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i piyasaya sürerek Portre modunda çekilen görüntülere stüdyo kalitesinde, göz alıcı dört ışık efekti eklemek için Portre Işığı özelliğini kullanıma sundu. Portre Işığı özelliği ile; yüz hatlarını aydınlatmak için Stüdyo Işığı, daha dramatik bir yönlü aydınlatma için Kontur Işığı, süjenizi sahnenin yıldızı haline getirmek için Sahne Işığı veya klasik siyah beyaz bir sahne aydınlatması için Sahne Işığı Mono efektini kullanmak mümkün.

Portre Işığı Özelliği Ne Kadar Başarılı

Apple’a göre bu özellik, stüdyo kalitesinde efektler sunuyor. Şirketin bu iddiasını test etmek isteyen fotoğrafçı Daniel DeArco, Portre Işığı özelliğinin sonuçlarını gerçek stüdyo ışığı ile karşılaştırmak için bir iPhone X kullandı.

Testin sonunda, fotoğrafçı DeArco, iPhone X’de Portre Işığı’nın son derece başarılı olduğunu, efektlerle bir fotoğrafın daha etkileyici hale geldiğini gördüğünü dile getirdi. iPhone X’in kamerası, piyasaya çıkmasından kısa süre sonra pek çok uzman tarafından test edildi ve en önemlisi DxOMark’ta 97 puan aldı. Kimisine göre yılın amiral gemisi iPhone modelinin kamerası, profesyonel bir aynasız kamera kadar başarılı.

Apple, iPhone X ve 8 Plus’da Portre Işığı ile daha iyi fotoğraflar çekmek isteyenler için kendi ipuçlarını da yakın zamanda paylaşmıştı.

https://youtu.be/KFN6xYvz8-c

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.