Potansiyel 275 Milyon iPhone 7 Müşterisi Var

Appe’ın 7 Eylül’de tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, selefleri ile aynı tasarıma sahip olacaklar. Bu sebeple iPhone 6s kullanıcıları tarafından ilgi görmeyebilir. Fakat analistlere göre iPhone 7 satın alabilecek 275 milyon kullanıcı var.

müşteri hizmetleri

iPhone 7’nin satış grafiğini tabiki Apple’ın ekleyeceği yeni özellikler belirleyecek. Fakat cihazını yenileme zamanı gelmiş bir çok iPhone kullanıcısı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Apple’ın 7 Eylül’de medya Etkinliği düzenleyeceğini ilan etmesinin ardından analist Piper Jaffray Gene Munster, yatırımcılara bir not yayınladı. Munster, 275 milyon iPhone kullanıcısının cihazlarının iki yıldan daha eski olduğunu tahmin ediyor. Buna iPhone 6 kontratı biten ve daha büyük ekrana geçmek isteyen 4-inç iPhone kullanıcıları dahil.

Kulaklık jakı olmayan, su geçirmezlik direnci arttırılmış, daha büyük kamera ( iPhone 7), çift kamera (iPhone 7 Plus), 3 GB RAM (iPhone 7 Plus ), kablosuz şarj gibi özelliklerle gelmesi beklenen yeni iPhone’lar acaba Apple’ın satış grafiğini arttırabilecek mi ?

Munster, 150 milyon civarında iPhone 7 serisi satılacağına inanıyor, Apple’ın 2017 mali yılında 234.500.000 iPhone satacağını tahmin ediyor. Analistin haklı olup olmadığını zaman gösterecek.

müşteri hizmetleri