İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Potansiyel 275 Milyon iPhone 7 Müşterisi Var

Appe’ın 7 Eylül’de tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, selefleri ile aynı tasarıma sahip olacaklar. Bu sebeple iPhone 6s kullanıcıları tarafından ilgi görmeyebilir. Fakat analistlere göre iPhone 7 satın alabilecek 275 milyon kullanıcı var.

iPhone 7’nin satış grafiğini tabiki Apple’ın ekleyeceği yeni özellikler belirleyecek. Fakat cihazını yenileme zamanı gelmiş bir çok iPhone kullanıcısı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Apple’ın 7 Eylül’de medya Etkinliği düzenleyeceğini ilan etmesinin ardından analist Piper Jaffray Gene Munster, yatırımcılara bir not yayınladı. Munster, 275 milyon iPhone kullanıcısının cihazlarının iki yıldan daha eski olduğunu tahmin ediyor. Buna iPhone 6 kontratı biten ve daha büyük ekrana geçmek isteyen 4-inç iPhone kullanıcıları dahil.

Kulaklık jakı olmayan, su geçirmezlik direnci arttırılmış, daha büyük kamera ( iPhone 7), çift kamera (iPhone 7 Plus), 3 GB RAM (iPhone 7 Plus ), kablosuz şarj gibi özelliklerle gelmesi beklenen yeni iPhone’lar acaba Apple’ın satış grafiğini arttırabilecek mi ?

Munster, 150 milyon civarında iPhone 7 serisi satılacağına inanıyor, Apple’ın 2017 mali yılında 234.500.000 iPhone satacağını tahmin ediyor. Analistin haklı olup olmadığını zaman gösterecek.