PUBG Mobile Temel Başlangıç Rehberi

5
PUBG Mobile Rehber

PUBG Mobile uygulamasını indirip yeni bir oyun serüvenine başladınız fakat oyun hakkında temel bilgilere sahip değilseniz, büyük ihtimalle zorlanacaksınız. PUBG Mobile rehberimizde oyuna yeni başlayanların mutlaka bilmesi gerekenleri anlatıyoruz.

teknoloji hattı

Oyuna başladığınızda zor ve sıkıcı gelmiş olabilir, bilmeniz ve takip etmeniz gereken etkenlerle dolu olan PUBG’de yeni oyuncuların yaşadığı problemleri çözmek oldukça kolay. Yazımızda aktaracağımız bilgiler ve ipuçlarıyla oyunun sonlarına kadar hayatta kalabileceksiniz.

Harita ve İniş Bölgeleri

PUBG Mobile’de oynadığınız ilk maçları, sizi güvende ve rahat hissettiren konumları bulmaya çalışarak geçirin. Böylece hem oyun tecrübesi kazanacak hem de maçın ilerleyen aşamalarında kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Örnek verecek olursak; kimi oyuncular pek yoğun olmayan bölgelere iniş yaparlar. Böyle bölgelerde düşük seviye loot bulunur ancak iner inmez çatışmaya girmezsiniz. Bunun tam tersini yapan ve direkt çatışmaların yoğun olduğu bölgelere inen oyuncu tipleri de bulunur. Yoğun bölgelerde ilk etapta hayatta kalma şansınız düşük olsa da o alandan kurtulan tek kişi siz olmayı başarırsanız, oyunun kalanında yetecek loot toplamış olursunuz.Harita - PUBG Mobile Temel Başlangıç Rehberi

Yoğun bölgelere atlamayı yeni başlayan oyunculara tavsiye etmiyoruz, oyunun başında hemen çatışmaya girmeniz sizi oyundan soğutabilir. Sakin bölgelere indikten sonra haritayı keşfederek alan içerisinde kalırsanız hem araçların yerlerini tespit edersiniz hem de siper alabileceğiniz alanları hafızanıza kodlayabilirsiniz. Kısaca her zaman aynı konuma atlamayın ve haritayı keşfedin.

Beyaz ve Mavi Alan Çizgileri

Dikkatli olmanız gereken konulardan biri de alan çizgileri, eğer takip etmeyi bırakır ve son saniyelere kalırsanız pişmanlık yaşayabilirsiniz. Karşınıza her zaman bir araç çıkmayacağı için süreyi dengeli kullanmalı ve güvenli olan beyaz alan çizgisine sürekli yakın durmalısınız.

Oyunda sıkça gördüğümüz hatalardan biri de son 20-30 kişi kaldığında çatışmaya dalıp, mavi alanın takibini bırakmak. Bahsettiğimiz bu hataya düşenler genelde mermilerden değil de mavi alanın gazabından ölüyorlar. Mavi alan son küçülmelerinde çok fazla hasar vermeye başlıyor ve içinden çıkmanız neredeyse imkansız oluyor. Böyle durumlarda doğru kararlar vermelisiniz.

PUBG Mobile Silah Tercihleri

Oyunu belirli bir süre oynamış kişilerin favori silahları vardır. Kimisi keskin nişancı tüfeğini, kimisi taarruz tüfeklerini daha çok sever. Haritada konumunuzu belirlerken yapmanız gerekenleri söylediğimiz gibi silah seçiminde de tüm silahları deneyip, size en uygun olana karar vermelisiniz.

Silahlara eklenen donanımlar da silah seçimi kadar önem taşıyor. Bir kompansatörün sizi ikili çatışmalarda hayata bağlayabileceği gibi, bir susturucu yardımıyla gizlice düşmanlarınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Seçim size kalmış! Elbette silahın ucuna takılan donanımların dışındaki parçaların tümünü bulmanız size avantaj sağlayacaktır.

Silah tercihlerine ek olarak oyunun başında birincilik için değil de daha fazla çatışmaya dahil olmak için oynarsanız, “aim” adı verilen nişan beceriniz daha kısa sürede gelişecektir.

PUBG Mobile ve Güncellemeler

PUBG Mobile, AppStore üzerinde yakın bir tarihte yayınlandığı ve oyun sürekli geliştirilmeye devam edildiği için belirli aralıklarla güncelleme alıyor. PUBG Mobile güncellemelerini takip edip, güncelleme notlarını okuyarak oyuna eklenen yeni özellikler ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Böylelikle ilk PUBG Mobile rehberimizin sonuna geldik, daha kapsamlı ve gelişmiş rehberleri de AppleFoni’de bulabileceksiniz. Oyunu iPhone ve iPad’i üzerinden oynayan okurlarımız, PUBG’deki isimlerini yorum olarak bırakabilir, sizlerle birlikte Pochinki’nin sokaklarını ele geçirebiliriz!

PUBG Mobile Temel Başlangıç Rehberi

teknoloji hattı

5 YORUM

  1. slm ben oyundan atıldım sebebi telefonun jarzı bitti bende hemen bilgisayardan girdim beni bu nedenden dolayı attı ve her şayi yaptım geri almıyor lütfen yardım edin

  2. ACİL YARDIM (please download the pupg mobıle client app again from the app store or google play. you will not be able to lok in and may be tena lized if you use a cracked version. unlocks on: 2019-05-08 04:23:59 PLEASE contact our customer service if you have any Questions.) kendi hesabımla oyuna girmeye calıstıgımda bu bildiriyi veriyor defalarca silip tekrar yukledim ama sorun cozülmüyor baska hesablarla biriliyo acil cözüm bulmam lazımarkadaslar YARDIM EDİN
    BANNED yiyecek hic bişey yapmadım ne hile nede adam öldürme nede yaralama ama anladıgım kadarıyla 2 aylık sürec vermiş ban yeseydim ban yazardı zaten YETKİLİLERDEN Bİ ÇÖZÜM BEKLİYORUM

      • s.a kardeşim denen ban attıgınızı ögrenebilirmiyim hile kullanmadım halda neden ban atıyorsunuz o kadar hile kullanan var onlara atmıyorsunuz ben okadar ugraştım kasmışım oyunu bir çok kişi hile kullanıyor bunlara birşey olmuyor biz hile yapmadıgımız halde ban yiyoruz

  3. Son yapılan güncellemelerden dolayı oyun çok kasmaya başladı bununla ilgili acil bi çözüm üretirseniz seviniriz gerçekten oyundan zevk alamaz hale gelmeye başladık

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.