İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Rapor: iPhone 8 Plastik Gövde ile Gelecek ve Kavisli, OLED Ekrana Sahip Olacak

Apple’ın gelecek yılki yeni iPhone’unun, mevcut alüminyum ve cam tasarımından radikal bir şekilde ayrılması bekleniyor. Kore Herald’tan bir rapor, bunu şu anda söylenti olarak nitelendirse de iPhone 8 olarak adlandırılacak olarak önümüzdeki yıl gelecek olan büyük yeni iPhone modelinin, plastik gövde ile geleceğini ve kavisli, OLED bir ekrana sahip olacağını belirtiyor.

teknik destek

Bu rapor, Apple’ın 2017’de üç yeni telefon sunma fikrini teyit ediyor: bir amiral gemisi OLED ekrana sahip olacakken, mevcut iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı andıran daha az radikal iki modelin (iPhone 7s?) daha geleceği belirtiliyor.

Plastik OLED paneli ile kullanıcılarının ne hissedecekleri veya plastik kısmın daha sonra iPhone 8’de bir cam katmanla kaplı olup olmadığı belli değil. Apple, tüm iPhone’larda Corning’in Gorilla Glass’ına dayanıyordu. Genellikle plastik malzeme kullanımı daha fazla kar olarak kabul edilir.

Halihazırdaki iPhone’da ve Apple Watch’da kavisli cam da kullanılıyor, bu nedenle Apple’ın neden 2017’de bir plastik temelli OLED ekranı tercih edeceği belli değil. Herald, bileşenin Samsung Display tarafından üretileceğini belirtiyor.

“Yeni iPhone’un OLED versiyonu, Samsung Display’den camın değil tüm plastik OLED’i sipariş ettiği için tümüyle kavisli olacak. Samsung, Apple’a 100 milyon adetten daha az eğimli OLED ekran tedarik edebiliyor.” Konuyla ilgili yakın bir kaynak The Korea Herald’a bu ifadeyi vermiş.

Önceki raporlara göre, iPhone 8 ekranının OLED panelinin kenarlarına sarılmasıyla ‘tamamen camlı’ kaplama olacağını öne sürüyor. Ayrıntılar bulanık ama Touch ID’li ana ekran düğmesinin de yeni iPhone’da neredeyse çerçeve sıfıra indirgemek için ekrana entegre edilmesi bekleniyor.

KGI daha önce, şarj cihazının kutusundan çıkması yerine ek bir satın alma ile iPhone 8’in kablosuz şarj cihazını destekleyeceğimi belirtti. Kore Herald, Apple’ın kullanıcıyı yalnızca ana yüz dokunmatik ekranı ile değil cihazın herhangi bir yanına dokunulması durumunda cihazın yanıt vermesini sağlayan yeni “algılama teknolojisi” de düşündüğünü söylüyor.

2017 için amiral gemisi premium modeli kavisli OLED ekranlı iPhone 8 olacak, ancak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’da da küçük revizyonlar yapılarak muhtemelen 7s ve 7s Plus’ta gelecek. Bunlar büyük olasılıkla dahili bileşen güncellemelerini içerecek ve daha ucuz seçenekler olarak konumlandırılacaktır; ancak iPhone 8’in yepyeni bileşenleri onun geçmiş yıllara kıyasla daha pahalıya mal olmasını sağlayabilir. Raporda, bu ‘iPhone 7s’ telefonların düz LCD ekran panelleri kullanmaya devam edileceği belirtiliyor.

teknik destek

2 Yorum

  1. Serhat Serhat 19 Aralık 2016

    Haberde koyduğunuz iphone resmindeki duvar kağıdının linkini paylaşır mısınız ?

  2. Tesettür Giyim Tesettür Giyim 19 Aralık 2016

    Her ne kadar işletim sistemi android modellere göre daha iyi olsada samsungun ekran üstünlüğü bariz ortadaydı. Eğer apple da oled’e geçerse tadından yenmez 🙂

Yorumlar kapatıldı.