Safari’de, Son Kapatılan Sekmeleri Görebilir ve Yeniden Açabilirsiniz

Safari

Gelişmiş internet tarayıcısı Safari, iOS’ta sade arayüzü ve kolay kullanımı ile eşsiz bir internet gezinimi deneyimini parmaklarımızın ucuza getiriyor.

Safari ile birden fazla sekme açmak, sekmeler arası gezinti yapmak oldukça kolay. Ancak kimi zaman işler beklediğimiz gibi gitmeyebilir ve yanlışlıkla sekmeleri kapatabilirsiniz.

Bu gibi durumlarda endişelenmeyin! Safari’de son kapattığınız sekmeleri kolayca görüntüleyebilir ve yeniden açabilirsiniz.

iOS cihazınızda (iPhone, iPad veya iPod touch) Safari uygulaması açıkken, uygulamanın en sağ alt köşesinde yer alan sekmeler ikonuna dokunun ve ardından ekranın en alt kısmında yer alan “+” ikonuna, parmağınızı çekmeden birkaç saniye basılı tutun.

Eğer ki iPad veya iPhone’unuzu yatay olarak kullanıyorsanız, son kapatılan sekmeleri görmek için, Safari’de ekranın sağ üst köşesinde yer alan “+” düğmesine birkaç saniye dokunmanız yeterlidir.

Ekran Resmi 2017-01-20 20.34.46

Ekran Resmi 2017-01-20 20.34.59

Ekran Resmi 2017-01-20 20.35.08

Karşınıza son kapatılan sekmeler adı altında bir ekran gelecektir. Buradan son kapatılan tüm sekmeleri görebilir ve istediğiniz geri açabilirsiniz.

14 Comments

  1. Sevgili applefoni.com ailesi, sizlerle tanışmaktan büyük bir zevk duyarım. Dilerseniz Konya Zafer’de Türk Telekom 2012 iletişime sizi bekleriz. Haberlerinizi takip etmeye devam ediyoruz.

Comments are closed.