İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sahte ‘Apple Türkiye’ Hesaplarına Dikkat!

Apple’ın Türkiye pazarına son birkaç yılla birlikte tümüyle giriş yapmış olması kimi şeyin de kontrolden çıkmasına sebebiyet vermiş durumda. Öyle ki Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlarda onlarca hatta yüzlerce Apple Türkiye adına resmi hesap olduklarını iddia eden bir taraf oluşmuş durumda.

teknik destek

Yapı itibari ile tümüyle dolandırma ve kandırma odaklı bu hesapların çoğu zaman hadlerini aştıkları ve insanlara karşı “umut tacirliği” yapmaları ise dikkat çekiyor. Sözde düzenledikleri çekilişler ile insanlara ücretsiz iPhone, Mac, iPad, Apple Watch hediye ettiklerini iddia eden bu hesapların amacı bu çekilişlerle sadece bilinirliklerini arttırmak oluyor ve çekiliş sonucunda aslında hiçbir şey hediye edilmiyor.

Ekran Resmi 2016-03-27 00.24.36 Ekran Resmi 2016-03-27 00.24.16

Adlarının sadece Apple Türkiye olması bile pek çok insanın bu tuzağa düşmesine sebep olurken, içerik bakımından da adeta Apple Türkiye tarafı gibi duran bu hesapların tehlike saçtıklarını da belirtelim. Kullanıcı gizliliği açısından önem arz eden bilgileri de sözde düzenledikleri çekilişlerle kayıt altına alan bu hesapların, katılımcıların bilgilerinin ilerleyen dönemlerde her türlü sahte işte kullanılabileceğini belirtelim.

Apple’ın sadece Facebook ve Twitter’da birkaç servisine ait hesabının bulunduğunu ve Apple Türkiye veya Apple TR adına herhangi bir hesabının bulunmadığını hatırlatarak bu tip tuzaklara düşmemenizi öneririz. Apple’ın resmi sosyal medya hesaplarını da bu şekilde sizlerle paylaşmak isteriz;

Ayrıca AppleFoni Facebook ve Twitter sayfalarını da aşağıdaki bağlantılar aracılığı ile takip edebilirsiniz;

müşteri hizmetleri