İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung 2017 Yılında Apple için 40 Milyon OLED Ekran Paneli Üretecek

Samsung OLED ekran teknolojisini üretmede ve cihazları üzerinde kullanmada kesinlikle lider firmalardan birisi. Ve yeni bir rapora göre şirketin gelecek yıl için Apple’a 40 milyon OLED ekran paneli üretimi yapması rivayet ediliyor.

DigiTimes’da yayınlanan bu raporda kritik bilgiler mevcut. Eğer ki bu sevkiyat planı gerçeği yansıtıyorsa gerçekten de Apple’ın 2017 yılında OLED ekranlı iPhone’u tanıtması mümkün olacak. Daha öncede gündeme gelen bu konunun şimdilerde daha ciddi iddialarla ve raporlarla rivayet ediliyor oluşu da ayrıca ilginç duruyor diyebiliriz.

Kimi raporda OLED ekranlı iPhone’lar için 2017 yılı değilde 2018 yılı işaret ediliyor. Bunun en büyük sebebi de bu yıl tanıtılacak olan iPhone 7 ve 7 Plus’ın klasikleşen LCD ekran ile gelecek olmaları. 2017 yılında da 7/7Plus’ın “S” serilerinin tanıtılacak olması ve böyle bir büyük yükseltmenin “S” serisinde yer almayacağı.

Apple’ın şimdilik OLED ekran kullandığı tek cihazı Apple Watch. iOS 10’un ilk beta sürümünün kaynak kodlarında görülen “Dark Mode” yani “Karanlık Modu” aslında OLED ekranlara işaret gibi duruyor. Bakalım gelecekte bu konuda bir gelişme yaşanacak mı…