İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung, 3D Touch’ı Yeni Galaxy Modellerine Getirmeye Hazırlanıyor

Samsung, Apple’ın iPhone 6s’le birlikte tanıttığı en önemli özelliği ve yeni teknolojisi 3D Touch’ı yeni Galaxy modellerine getirmeye hazırlanıyor. Samsung’un bu atılımının detayları Weibo üzerinde yayımlanan bir raporla ortaya çıktı.

teknik destek

Görünüşe göre Samsung ClearForce adı verilen Synaptic ekran teknolojisini kullanmayı planlıyor. Şuanda basınca duyarlı ekranlar iPhone için etkin ve özel bir teknoloji olmakla birlikte yakın gelecekte Samsung bu teknolojiyi Galaxy modeline muhtemelen Galaxy S7’ye getirecek.

Bir diğer 3D Touch benzeri teknolojisiyi ise Huawei Mate S modeli ile getirmeyi planlıyor.

Bu durum uygulama geliştiricilerinin önünü açacak gibi duruyor. 3D Touch ve benzeri teknolojinin yaygınlaşması beraberinde iPhone’a has özelliklerin diğer akıllı telefonlarda da yer almasını sağlayabilir. Örneğin Live Photos (Canlı Fotoğraflar) gibi.

Apple’ın “ilham” olarak nitelenen fikri başta Samsung olmak üzere pek çok üreticinin güdümüne girmişken, Apple’ın başarısı bir kez daha görülmüş oldu. Ve özellikle Samsung’un Apple’ın fikirleri üzerine cihazlarını inşa ettiği ve etmeye devam edeceği bir kez daha görülecek gibi duruyor.

müşteri hizmetleri