Samsung, Apple’ı Yeniden Geride Bıraktı!

Apple ve Samsung

Tayvanlı araştırma şirketi TrendForce’a göre, Samsung’un Note 7 felaketinden sonra Apple, yılın ilk çeyreğinde kazandığı dünyanın en büyük akıllı telefon satışını yapan firma olma ünvanını yavaş yavaş Samsung’a kaptırmaya başladı.

teknik destek

TrendForce, Apple’ın tahminen yüzde 16,9 ile ikinci sırada yer aldığı listede Samsung’un, yüzde 26,1 pazar payıyla ilk sırada yer aldığını söylüyor. Dört yıl içinde Çin’in en büyük akıllı telefon üreticisi olmayı hedefleyen Huawei, listede yüzde 11,4’lük pazar payı ile üçüncü sırada yer alıyor.

Akıllı Telefon Satışları 2017

Samsung, amiral gemisi cihazlarının yanısıra milyonlarca ucuz akıllı telefon satışı yaptığı için, geleneksel olarak dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olma ünvanını sahip. Bu sebeple, listede Samsung’un ilk sırada yer alması bir sürpriz değil. Ancak Samsung, hatalı piller nedeniyle Galaxy Note 7’yi vakasını yaşadıktan sonra büyük kayıplar yaşadığı bir gerçek.

TrendForce, Samsung için şimdiye kadarki en kötü Note serisi deneyiminden sonra tüketici tarafında güvenin kaybedildiğini ve şirketin üst düzey akıllı telefonları için satışlarının halen beklentilerin altında olduğunu açıkladı. Bununla birlikte, Samsung orta ve düşük segment telefonların satışının yapıldığı pazarlarda başarısını devam ettirdi ve böylece dünyanın en çok akıllı telefon satışı yapan firma ünvanını geri kazandı.

Samsung’un odak noktası şimdi Galaxy S8’e doğru kaymış durumda ve bu ayın sonlarında cihaz piyasaya sunulacak. Galaxy S8, fiziksel ana ekran düğmesinden yoksun ve uçtan uca 5.8 inç ekrana sahip.

Paylaştığımız görsellerde yer alan rakamların yalnızca tahmini rakamlar olduğunu ve mutlak satışları yansıtmadığını bilmek önemlidir. Son olarak Apple, 2017 mali yılı ikinci çeyrek sonuçlarını 2 Mayıs’ta duyuracak.

müşteri hizmetleri