İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Apple’ın Reklam Kampanyasını Kopyaladı!

Apple’ın güçlü bir pazarlama kampanyalarından birisi olan “Shot on iPhone” yani “iPhone ile Çekildi” reklam kampanyası şimdiye dek gerçek sonuçlar verdi ve vermeye devam ediyor. Her yeni iPhone modeli ile reklam kampanyasını da yenileyerek devam ettiren Apple’a karşın Samsung’dan ilginç bir adım geldi.

iPhone 6 ile başlayan Apple’ın bu reklam kampanyasında, kullanıcılar tarafından yaklanan köpek, penguen, güzel manzara fotoğrafları ve videolar kullanılıyor ve Apple tarafından bu video ve fotoğraflar gerek YouTube üzerinde gerekse reklam billboardlarında kullanılıyor. Oldukça ilgi çekici ve meydan okuyucu olan bu reklam kampanyası gözüken o ki diğer firmalarında dikkatini çekiyor olacak ki Samsung adeta reklam filmini birebir kopyalayarak “Captured Samsung Galaxy S7 | S7 Edge” olarak benzer bir şekilde hatta hemen hemen aynı şekilde kullanmaya başladı.

Samsung’un bu yeni reklam kampanyasında, yeni amiral gemisinin yeteneğini göstermek için 4K videolar çekilmiş. Doğal ortamlar üzerinde yapılan bu çekimlerle cihazların yeteneğine vurgu yapan Samsung’un şimdilik kopyalama bir reklam kampanyası ile başarı elde edip etmeyeceği tartışma konusu.

Yine de, Samsung’un reklam kampanyasını görmemezden gelmek oldukça zor. Makul ortamlarda çekilen görüntüler oldukça ilgi çekici ve cezbedici duruyor. Aşağıdaki Samsung’un reklam kampanyasına ait videoyu izleyebilirsiniz. Bununla birlikte bir sonraki videoda da Apple’ın reklam kampanyası dahilinde yayınladığı videoyu görebilirsiniz.

https://youtu.be/IVx6ZlksMJw

https://youtu.be/AhtlvSQ6o38