İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung, Galaxy Note 7 Üretimini Durdurdu

Samsung, Galaxy Note 7 lansmanından bu yana sayısız sorunlarla uğraşmakta. Patlayan Note 7’ler sebebiyle ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu’nun uyarısı üzerine şirket Note 7’leri geri çağırma kararı almıştı. Şimdi de Galaxy Note 7’lerin üretimini durdurma kararı gündemde.

teknik destek

Samsung, 1 milyondan fazla Galaxy Note 7 değişimi yaptı. Kullanıcılara 1 milyon güvenli Note 7 veren Samsung’un başı yine patlama sorunundan kaynaklı ağrımaya başladı. Geçtiğimiz hafta sorun ile ilgili gelen raporlar AT & T şirketini Note 7 satışını durdurma aşamasına kadar getirmişti.

img_0819

CNBC’nin Güney Kore’nin Yonhap Haber Ajansı’ndan edindiği bilgilere göre Samsung, Note 7 üretimini durdurdu. Karar AT & T ve T-Mobile’in Galaxy Note 7 satışlarını durdurma kararında birkaç saat sonra geldi.

Yonhap’ın isimsiz tedarik kaynağına dayandırdığı bilgiye göre Samsung, bu kararı Çin, ABD ve Koreli yetkililer ile işbirliği içinde verdi. Şirketin Vietnam fabrikasında üretim durduruldu.

Samsung’tan konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat büyük operatörlerin satışları durdurma kararı Samsung’u biraz da mecbur kılıyor. Samsung’un Note 7 ile ilgili bundan sonra atacağı adım merak konusu.

teknik destek