İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Galaxy Note 7’nin Ekranı Sağlamlık Testinde Sınıfta Kaldı!

Samsung’un Note serisinin en yeni telefonu Galaxy Note 7, performansı bakımından iPhone 6s Plus’la neredeyse en değer sonuçlar vermiş ve bu meraklı kullanıcıları oldukça şaşırtmıştı. Çünkü yaklaşık olarak bir yıl önce tanıtılan geniş ekranlı iPhone modeline karşın bu yılın en yeni akıllı telefonunun böylesi bir performans göstermesi elbetteki ilginç olarak görülebilirdi.

Galaxy Note 7 ve iPhone 6s Plus Karşılaştırmaları: Performans Testleri [Video]

Galaxy Note 7 için bir kötü haberde sağlamlık testinde gösterdiği düşük performansı ile gelmiş durumda. Ekranında Gorilla Glass 5 kullanılan Note 7, kağıt üzerinde en yeni ekran koruyucusuna sahip ancak gerçek hayatta bunun böyle olmadığını söylemek mümkün. Note 7’nin ekranı o kadar hassas ki hafif bir müdehale ile rahatlıkla çizilebiliyor.

Elbetteki sağlamlık testinden sınıfta kalmasının tek etmeni ekranı değil. Cihazın bünyesinde parmak okuyucusuda barındıran menü düğmesi rahatlıkla çizilebiliyor ve bu çizilmenin ardından parmak okuyucusu kullanılamaz hale geliyor.

Ancak testte asıl şaşırtan performans kesinlikle ekrana ait. Eğer ki Note 7 almayı düşünüyorsanız ekran filmi olmadan kesinlikle ne elinizde ne de cebinizde taşımamalısınız. Aşağıdan testin tamamına ulaşabilirsiniz.