İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung Galaxy Note 8 ve iPhone 7 Plus Kamera Karşılaştırması

Samsung, dün, New York’taki “Unpacked” etkinliğinde en yeni amiral gemisini, Galaxy Note 8‘i tanıttı. Note 8’in tanıtılmasıyla gözler bir anda tek rakibi olarak görülen iPhone 7 Plus’a çevrildi. Elbetteki bu algı iPhone 8/iPhone 7s Plus tanıtıldıktan sonra değişecek çünkü Note 8’in gerçek rakibi en yeni iPhone modelleri olacak öyle de olmalı. Malumunuz iPhone 7 Plus artık neredeyse bir yıl önceki teknolojiye sahip.

iPhone’ların sahip olduğu özelliklerinin yıllara meydan okuduğu, rakiplerine kıyasla önde oldukları göz önüne alındığında iPhone 7 Plus ile Note 8’in karşı karşıya getirilmesi yanlış olmayacaktır. TechBuzz YouTube kanalı bu konuda güzel bir video ile öne çıkarak, iPhone 7 Plus ile Galaxy Note 8’in kamerasını karşı karşıya getirdi.

Videonun boyunca, hem iPhone 7 Plus’ın kamerasının sahip olduğu Portre Modu hem de Note 8’in kamerasının sahip olduğu Live Focus özelliği net bir şekilde karşı karşıya getirilirken, her iki akıllı telefonun kamerasının optik görüntüleme sabitleme performansı, yakın çekim performansı ve düşük ışık performansı net bir şekilde gösteriliyor.

Videoya ilk baktığınızda Note 8’in kamerasının daha iyi olduğunu düşünebilirsiniz ancak uzmanlara göre bu bir yanılgıdan ibaret. Çünkü Samsung’un görüntülere yazılımsal olarak müdehale ettiği ve renklerin gerçeği birebir yansıtmadığı ifade ediliyor. iPhone 7 Plus’ın çift lensli arka kamerasının diyafram değerinin daha yüksek olması düşük ışıkta performansının düşük kalmasına neden olduğu ise tartışılmasız bir gerçek.