Samsung Galaxy Note 8’in Yüz Tanıma Sistemini Kolayca Kandırmak Mümkün!

Galaxy Note 8 Yüz Tanıma

Daha önce Samsung Galaxy S8’in yüz tanıma sisteminin kolayca aldatıldığını görmüştük ve bu büyük bir şaşkınlık yaratmıştı. Çünkü Samsung’un öve öve bitiremediği yüz tanıma özelliği sınıfta kalmıştı. Şimdi de, Samsung’un yeni amiral gemisi Note 8’in yüz tanıma sistemini kolayca kandırdılar. Hem de basit bir yöntem ile; Facebook veya Instagram’daki selfie fotoğrafıyla.

teknik destek

Geliştirici Mel Tajon, Note 8’in yüz tanıma sistemini teste tabii tuttu ve basit bir fotoğrafla sözde geliştirilmiş yüz tanıma sistemini kandırmayı başardı. Samsung’un Galaxy S8 ve Note 8’inin temelini oluşturan güvenlik mekanizmalarından birisi olan yüz tanıma sisteminin bu denli kolay kandırılıyor olmasının altında yatan şey ise kullanıcının yüzünün 2D haritasını kullanıyor olmasından kaynaklanıyor.

Samsung, Galaxy S8’in yüz tanıma sisteminin kolayca kandırılmasından ders aldığı ve Note 8’in yüz tanıma sisteminde buna göre ek önlemler aldığı düşünülüyordu ancak gözüken o ki Galaxy S8’in yüz tanıma sistemi olduğu gibi Note 8’e aktarılmış.

Geliştirici Mel Tajon, Note 8’in yüz tanıma sisteminin başka bir Note 8’de yer alan fotoğrafla geçmeyi başardığını gösteren videoyu da paylaştı.

Tajon, attığı tweet ile iPhone’da yer alan Instagram selfie fotoğrafı veya Facebook fotoğrafıyla da Note 8’in yüz tanıma sistemini aşabildiğini açıkladı. Böylece Samsung’un yüz tanıma sisteminin bir kez daha sınıfta kaldığını ve Samsung aygıtlarında yer alan yüz tanıma sistemine güvenilmemesi gerektiği kesinleşmiş oldu.

müşteri hizmetleri

10 Comments

  1. 5 bin tl para ver dandik bi foto ile ekran kilidini çöz :))))

Comments are closed.