Samsung Galaxy S7, 3D Touch Benzeri Basınca Duyarlı Ekran Özelliğine Sahip Olacak

Samsung-Galaxy-S7-S7-Edge

Önümüzdeki yılın başlarında, muhtemelen Mart-Nisan ayında Samsung’un amiral gemisi Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge tanıtılacak ve ortaya çıkan detaylara bakılacak olursa Samsung’un son amiral gemisi iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’un 3D Touch benzeri basınca duyarlı bir ekrana sahip olacak.

teknik destek <

The Wall Street Journal’ın haberine göre ortaya çıkan bu detay eğer ki doğru ise Samsung 3D Touch benzeri ek fonksiyonun yanında ilk Apple tarafından kullanılan USB-C bağlantı noktasını da telefonlarına getirmeye hazır. Geliştirilmiş şarj sistemi ile gelecek olan Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, düşük ışıkta çok daha kaliteli fotoğraflar çekebilmenin yanında 30 dakikada şarj olabilen özel bir pile de sahip olacaklar.

Ayrıca özel güvenlik özelliklerini de cihazları ile buluşturmayı planlayan Samsung’un biyometrik retina tarayıcı fonksiyonunu da kullanıma sunabilir.

Sızıntılara göre Apple’ın orta segment iPhone modeli olacak olan iPhone 6c planları Samsung’un kimi hedefini de bozabilir. Apple’ında Mart ayında tanıtması beklenen iPhone 6c’nin Samsung’un amiral gemileri ile özellikle fiyatı ile rahatlıkla rekabet edeceği düşünülüyor.

2016 yılında Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ile rekabet edecek olan iPhone 7’de 3.5 mm kulaklık girişine yer verilmeyeceği, tek giriş üzerinden hem şarj edilebileceği hem de kulaklık girişi olabileceği, A10 çipe sahip olması ve Intel’in yeni LTE modemine sahip olması bekleniyor. Bununla birlikte muhtemel daha ince bir tasarımda gelmesi beklenen iPhone 7’nin büyük olasılıkla 2016 Eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

müşteri hizmetleri