Samsung, Galaxy S8’de 3.5mm Kulaklık Girişine Yer Vermeyebilir!

samsung-3-5-mm-kulaklik

Apple’ın cesur bir adım atarak, agresif bir şekilde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta 3.5 mm kulaklık girişine yer vermemesi sonrası pek çok olumsuz tepki söz konusu olmuştu. Ancak ilginçtir ki kısa sürede Apple’ın bu adımı benimsendi ve şu anda her şey olağan durumda. Şimdi de benzer yönde bir adımı teknoloji devlerinden Samsung’un, Galaxy S8 ile atması gündemde.

teknik destek

SamMobile’ın haberine göre, Samsung Galaxy S8’de 3.5 mm kulaklık girişine yer vermeyecek. Şirketin böylesi bir adım atıp atmayacağı resmi değil sadece bir sızıntı veya söylentiden ibaret ama şimdiden kimi kullanıcısının tepkisini aldığını söyleyebiliriz.

Elbetteki Samsung’un böylesi bir adım atması ile pek çok şeyin değişmesi söz konusu olacak. Daha ince, daha fazla pil kapasitesine sahip bir Galaxy serisini görebiliriz. Her yönü ile bir 3.5 mm kulaklık girişinden ödün vermenin artılarının daha fazla olacağı bir gerçek.

Samsung’un bu adımıyla onu kopyacı olarak nitelendirmek mümkün olsa da aslında atılacak olan bu adımın son derece olumlu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü artık 3.5 mm kulaklık jakı ve girişi miadını doldurmuş durumda ve böylesi yeniliklerin olması gerekiyor. Apple’ın kulaklık girişini lightning girişine entegre etmesini Samsung’un ne şekilde sunacağı şimdilik belirsiz. Muhtemelen USB Type C girişine geçilmesi ile bu giriş üzerinden sunulabilir.

Samsung, Galaxy S8’i önümüzdeki yıl Şubat ayında, Mobil Dünya Kongresi’nde duyuracak.

müşteri hizmetleri