İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Samsung, Galaxy S8’de iPhone Özelliğini Kopyalamak Zorunda Kalabilir

Samsung, Galaxy S8 için, uçtan uca ekranlı bir tasarım üzerine çalışıyor ancak bunu yapmak için iPhone’un bir özelliğini kopyalaması gerekebilir. Anlayacağınız kopyalama ile Samsung tekrar ve tekrar gündeme gelecek gibi duruyor.

teknik destek

Yeni bir rapor, Samsung’un herhangi bir Android cihazında bulamayacağınız, eşsiz gezinme özelliği olan, Apple’ın ilk olarak iPhone 6s’de kullandığı bir özelliği kullanmayı hedeflediğini gösteriyor.

Android Police’den David Ruddock ifadesinde, “Galaxy S8 ile Samsung donanımsal olarak yönlendirme tuşlarını tamamen bırakıp, tüm dokunmatik tuşlara 3D Touch’a benzer işlevler getirmeyi planlıyor” diyor. Ruddock’un Android tahminleri, pek çok kez doğru çıkmıştır.

Ruddock’un sunduğu bilgiler diğer birçok raporun iddia ettiği doğrultuda duruyor. Samsung, kullanıcılara %90’ın üzerinde bir ekran-gövde oranı sunmak için Galaxy S8’deki fiziksel düğmeleri bırakmaya çalışıyor. Ancak Android’in çalışması için üç düğmeye ihtiyaç var, bu nedenle ekrana 3D Touch benzeri işlevler eklemek Samsung’un düğmeleri kaldırmasına izin verecek tek çözüm gibi görünüyor.

Apple, hemen hemen tam ekranlı bir iPhone’a geçiş için yıllardır hazırlanıyor ve sıklıkla bu konuda pek çok raporu son dönemlerde paylaşmış durumdayız. iPhone 7’deki 3D Touch ve fiziksel olmayan ana ekran düğmesi, çerçevesiz bir akıllı telefona geçiş yapmak için gereken temel hazırlıkların bir kısmını ortaya koymuş durumda.

Samsung, bu arada, bu adımları henüz atmadı ve görünüşte bu değişikliklerin tümünü bir kerede yapmayı planlıyor ve gerçek dünyada nasıl çalıştığını görmek için yeterli zamanları yok.

Apple’ın iPhone 8’de ekrana yerleşik parmak izi algılayıcısı yerleştirmesi gündemde ve Samsung’un da tam olarak bunu düşündüğü söyleniyor. Fakat Ruddock şimdi Samsung’un daha basit bir çözüm seçebileceğine inanıyor. Şirketin parmak izi okuyucusunu arka tarafa konumlandırılması bekleniyor.

teknik destek