Samsung Galaxy S8’in İris Tarayıcısını Basit Bir Şekilde Kandırmak Mümkün!

Galaxy S8 İris Tarayıcı

Ars Technica’ya göre Alman hackerlar, Samsung Galaxy S8’deki iris tarayıcının doğrulama özelliğini akıllı telefonun fiyatından daha düşük maliyetle kırmayı başardılar.

teknik destek

Chaos Computer Club’deki bilgisayar korsanları, bir dijital kamera, bir Samsung lazer yazıcı ve bir kontakt lens kullanarak Galaxy S8’in iris tarayıcısını başarıyla mağlup ettiler. Yapılan işlemler ise oldukça basit: Telefonun sahibinin yüzünün resmini çekip kağıda bastırmak, kontak lensi göz bebeğinin üzerine koymak ve görüntüyü kilitli Galaxy S8’in önüne tutmak. Ve evet, hepsi bu kadar! Galaxy S8 sizi cihazın sahibi zannederek kilidini açacak.

Yukarıdaki video, işlemin başarıyla çalıştığını kanıtlamak için bilgisayar korsanları tarafından yayınlandı. Bilgisayar korsanlarına göre, gece çekim modunu kullanırken veya kızılötesi filtreyi kaldırırken fotoğrafın yakın çekim olması gerekmiyor.

Kimlik doğrulama teknolojisinin üreticisi olan Samsung ve Princeton Identity, iris tanıma özelliğine kullanıcıların güvenebileceklerini ve kırılmaz bir güvenlik sağladığını söylüyorlar. Princeton Identity, Samsung ile olan ortaklıklarının iris tanıma kullanıcı kimliği doğrulamasını standart hale getirmek için bir adım daha ileriye taşıdığını açıklamıştı.

Galaxy S8, parola veya parmak izi kullanmaya bir alternatif olarak iris tanıma imkânı sunan ilk amiral gemisi telefonlarından biridir ancak hackerler şimdiden bu teknolojinin manipüle edilebileceğini pek çok kez gösterdiler. Bu sebeple, en azından şimdilik kullanıcılar bu teknolojiye şüphe ile yaklaşıyorlar. Apple’ın da bu özelliği OLED ekranlı iPhone 8’inde Touch ID’ye ek olarak sunacağı öngörülüyor ancak teknolojinin mevcut durumu göz önüne alındığında Apple’ın kararını değiştirmesi veya teknolojiyi daha da geliştirerek kullanıma sunması söz konusu olacak gibi duruyor.

müşteri hizmetleri